Aleksandar Janev është drejtori i ri i Byrosë për Siguri Publike

Picture of INA
INA

28/06/2024

Qeveria në seancën e sotme, me propozim të ministrit të Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, ka emëruar për drejtor të ri të Byrosë për Siguri Publike, Aleksandar Janevin. Ai vjen në vend të Sasho Tasevskit.

MPB njofton se në aktin e marrjes së pozitës, drejtori Janev theksoi se vizioni i tij është përmirësimi i cilësisë së shërbimeve policore dhe forcimi i sigurisë së të gjithë qytetarëve.

“Siguri pa kompromis, me një standard të lartë profesionalizmi dhe përkushtimi të punonjësve të policisë. Ne do të punojmë me integritet dhe përkushtim për të përmirësuar sigurinë e të gjithëve. Me transformimin dixhital, ne do të optimizojmë përdorimin e teknologjisë, duke siguruar komunikim dhe siguri më të mirë të informacionit. Një luftë e palëkundur kundër korrupsionit, me transparencë dhe llogaridhënie, me të cilën do ta ngremë besimin e qytetarëve në polici”, theksoi Janev.

TË FUNDIT
9 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
12 orë
Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur
14 orë
Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

ME TE LEXUARA

9 orë
Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi
17 orë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
16 orë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
16 orë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital
16 orë
BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari
16 orë
26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut
16 orë
Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc
15 orë
Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit
15 orë
Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

LEXO MË SHUMË

ali ahmeti

Çka vendosi BDI në Gostivar, flet Arbër Ademi

Arben Fetai Qeveri

Fetai: E shndërruan shtetin në kazino me qiell të hapur

63cca913-aa66-4fdf-a82b-8dc41175a33c

Tetova më në fund sheh dritë në fund të tunelit, qytetarët thurrin elozhe për Bilall Kasamin

natasha gaber

Dorëhiqet drejtoresha e Akademisë për Gjykatës dhe Prokurorë, shkak presioni politik

kameramedia

Sindikata e Gazetarëve të RMV-së: Ndalini konferencat për media në ambient të hapur në mes të valës së të nxehtit

Tabanoc kufi

Rritet fluksi i hyrje-daljeve në Tabanoc

zjarr sllupçan

26 zjarre në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut

Fronti evropian ali ahmeti

BDI porosi VLEN-it: I keni kaluar vijat e kuqe, do të përballeni me rezistencën e çdo shqiptari

foshnje bebe

Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

INFO

NA NDIQ