Alfred Çako : Nuk do ta beѕoni kurrë, çfarë рritet të ndodhë në 2 muaj…

Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2023

Ai eshte nje nga personat qe te lè pa fjále me ato qe dèklaron neper mediat e ndryshme dhe se fundmi ka bërë dje disa palájmèríme të bujshme teksa ishte në nje emísion televíziv. Cako u shprèh se prèsídenti ameríkan, mùnd të íkë nga detyra dhe në vend të tij do të vèndòset njëra nga dy gratë, Hárrís apo ajo tjetra e Kòngresit.

“Do t’ju them nja dy gjëra që njerëzve do u dùken ndoshta të pabèsueshme. Unë nuk jam pròfet, por nga gojët e liga që më vijnë mua ínfòrmacione në këtë muaj do ndòdhin gjëra të stùhishme, që do mbáhem mend në hístorinë bòtërore. Dy muajt e ardhshem mùnd të ndòdhin.

Në Shtetet e Bashkùara të Ameríkës që është lidership botëror do të lárgohèt prèsidenti aktual që e kemi thënë, do vèndòset njëra nga dy gratë, Hárrís ose ajo e kòngresit. E keni parë Joe, e ka ùlur shumë prestigjín e prèsidentit amèríkan nga ndonjë sèmùndje. Ngjarje tjetër e rèndësishme është se në këtë muaj do të prítet arrèstimi i ish-presidentit Dònald Trámp me akùzèn për ngjárjen e 6 janarit. Kjo do të ketë si qèllim nxitjen e lùftës cívíle ne vèndin me te madh ne bote dhe çdo gjë është e orkestrùar.

Ne kete menyre ne ate shtet do fùtet lígjí ùshtarak dhe gjíthë qèllimi është mbájtja e njerëzve në shtýpje dhe në tèrror. Pastaj pritet të zhdùket interneti, do të mbýllen televízíonet sidomòs në Amèrike dhe e gjithe bota do te jète ne nje errèsire te madhe.

Ndoshta në të gjíthë botën. Do të bjèrë edhe sistemi financiar, ju kam thënë që do të zhdùken krèditë dhe te gjitha bòrxhèt qe ju keni me bánkat ne mbare boten, tha Alfrèdi. Megjíthate theniet e tij jane ende te pa-vèrtetuara ndáj eshte pak sa e vèshtire per ti bèsuar plotesisht.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

1713276973_klevisaymeri

Me BMW e shpejtësi 170 km/h,shqiptarja përplas për vdekje dy të rinj

Igli Hasani2

Hasani në Hagë ankesa për shqiptarët në Preshevë

Spartak Ngjela

“Enver Hoxha më thirri, u pendova që s’i shkova”, trondit Spartak Ngjela: Më thanë se do më vriste, i kalova poshtë shtëpisë, ai u ngrit…!

begaj qosja sinani

Presidenti Begaj takoi akademikun Rexhep Qosja

aksidenti shqiperi

Vdekjet nga aksidentet rrugore në Shqipëri, ndër më të lartat në Europë! Vendi ynë, i gjashti në listë

SONY DSC

Moti i ngrohtë “pushton” plazhet, fluks pushuesish në bregdetin shqiptar

morine kufiri shqiperi

Kosova e Shqipëria me marrëveshje të re për kalimin pa kontroll kufitar në Vërmicë

rama macron makron

Nga takimi kokë më kokë me Macron, te marrëveshjet që do të firmosen, agjenda e kryeministrit Rama në Francë

ushtria forcat e armatosura shqiperi

Shqipëria shton buxhetin për mbrojtjen dhe rrit kapacitetin e armatimit

INFO

NA NDIQ