Ali Ahmeti ‘e mprehu shpatën’!

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

08/01/2023

Nedai Shaholli

(qyfyre bulevardi)

Këto ditë janari që thoni ju more shokë ‘grupi i zjarrit’ brenda DUI-t, patisë më të madhe shqiptare në ‘drzhavën Severna’, kanë zbritur në bazë për të shpërthyer rebelimin e tyre brenda partisë kundër kuadrove të saj në qeveri si dështim personal i atyre kuadrove dhe i partisë në qeverinë e koalicionit.

Kësisoj, lideri i partisë Ali Ahmeti ‘ka mprehur shpatën’ përmes këngës folklorike si meszh i koduar për ‘grupin e zjarrit’, duke i zgjidhur pakënaqësitë brenda partisë me ‘forcën e shpatës së drejtësisë’ që vepron në mesin e integristëve.

Kuptohet more shokë se këta ‘grupi i zjarrit’, janë ronitur duke pritur për t’i shprehur pakënaqësitë nga smira dhe humbja e privilegjve që gëzonin në parti, pasi të tjerë puthadorë i zunë vëndet e tyre në parti duke i nxjerr jashtë radhëve të pushtetit të pakënaqurit e partisë.

Kështu, ‘grupit të zjarrit’ nuk i ka mbetur rrugë tjetër përveçse zjarrit që ka kapluar selinë e partisë t’i përgjigjet me zjarrin e rebelimit dhe pakënaqësisë në bazë!
Se a do të arrijnë ‘grupi i zjarrit’ që pakënaqësinë e tyre ta bëjnë kauzë për zgjidhje, do të varet shumë nga militantët integristë në bazë dhe nga të pakënaqurit e tyre që janë anashkaluar nga përfitimet që partia ndanë për militantët!

Megjithatë, Ali Ahmeti e mprehu shpatën!

TË FUNDIT
4 orë
Ndryshim apo zëvendësim?!
3 ditë
Mjaft më vrasjeve mes të rinjve shqiptarë, në politikë duhet bërë ndryshimi, ja VLEN
4 ditë
Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?
5 ditë
Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t'i hyjë qorrsokakut!
5 ditë
DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?

ME TE LEXUARA

4 orë
Ndryshim apo zëvendësim?!

LEXO MË SHUMË

IMG_2558

Ndryshim apo zëvendësim?!

ejup berisha

Mjaft më vrasjeve mes të rinjve shqiptarë, në politikë duhet bërë ndryshimi, ja VLEN

Putin

Çfarë fshihet pas sinjalizimit të Putin për armëpushim?

vucic okb

Si po ngjall presidenti i Serbisë ndjenja kundër Perëndimit, Maqedonia mos t’i hyjë qorrsokakut!

gjermani jeta

DW: A është Gjermania e përgatitur për pandeminë e ardhshme?

zeka-alternativa

Legjitimiteti dhe pushteti

sunaj-raimi

Infeksioni politik i TV kanaleve shqiptare

refik hasani

Marrëveshja e Konçulit

ali mehmeti

Koha që shqiptarët në MV të përfaqësohen ndryshe nga sa ka bërë për 20 vjet BDI-ja

INFO

NA NDIQ