Ali Ahmeti ia kris këngës në Gostivar: Ministritë në Londër

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

Lideri i BDI-së, Ali Ahmeti i është bashkuar manifestimin për pavarësinë e Kosovës në qytetin e Gostivarit. Në qendrën për kulturë, në organizim të Shoqërisë Kulturore Artistike – SHKA “Lulet e Malësisë” dhe Shoqërisë Kulturore Artistike – SHKA “Duflla” nga Raça e Shkupit, u mbajt manifestimi me këngë folklorike, njofton Gostivari Sot

Edhe pse i ftuar si mysafir, Ahmeti nuk ka qëndruar indiferent dhe është ngjitur në skenë për të kënduar bashkë me grupet folklorike të dy shoqërive kulturore artistike.
Shoqërit Kulturore Artistike “Lulet e Malësisë” dhe “Duflla”, respektivisht grupet folklorike pran tyre, bashkë edhe me rapsod nga qytete të tjera, i kënduan Republikës së Kosovës në 14 vjetorin e pavarësimit dhe bijëve Dëshmor, gjaku i të cilëve gjendet në themelet e ndërtimit të shtetit Kosovë!

Të ftuar ishin të gjithë Ata, të merituarit që mundin, djersën e gjakun falën për pavarësi-shtet, si:- veprimtar,- Ish të Burgosur Politik të gjitha kohërave,- Shiptarë të diferencuar nga puna,- Familjar të Dëshmorëve dhe Invalidëve,- Organizator e pjesmares protestash,- Luftëtar të luftërave Çlirimtare,- Profesor e student, dje dhe sot!- Media, të shkruara dhe elektronike,- Institucione/Udhëheqës. Gostivari Sot

 

 

 

 

TË FUNDIT
28 minuta
Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re
6 orë
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
8 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
8 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
9 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

ME TE LEXUARA

1 ditë
BE: Nuk ka plan B për Maqedoninë, gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për Ndryshimet Kushtetuese…
10 orë
Rama favorizon firmën kineze në tenderin 10 milionësh, a po rrezikohet siguria nacionale?
1 ditë
Paga mesatare për muajin mars është 40.496 denarë
24 orë
Festohet ditëlindja e “shokut Tito” në Maqedoni, prezantuan edhe shqiptarë!
1 ditë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
9 orë
Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe
1 ditë
Policia e Maqedonisë jep detaje për arrestimin e Feros
24 orë
Kompania e deputetit të BDI-së me 35 milionë euro nga tenderët e fituar nga shteti (FOTO)

LEXO MË SHUMË

arben taravari

Taravari tregon se si do të punohet në qeverinë e re

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ