Ali Ahmeti : Kosova humbi veprimtarin dhe luftëtarin e kauzës së saj të lirisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

19/02/2022

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti përmes një postimi ka përkujtuar Isa Elshanin i cili u nda nga jeta një ditë më parë informon Tetovasot.

Ali Ahmeti u ka shpreh ngushëllime të sinqerta familjes, miqve dhe bashkëveprimtarëve të Isa Elshanit.

“Kosova humbi veprimtarin dhe luftëtarin e kauzës së saj të lirisë që nga vitet e 60′-ta, ndërsa unë mikun e idealit kombëtar, Isa Elshanin”ka thënë kreu i BDI -së.

Ai më tej është shprehur se bashkë u njohëm dhe vepruam në Këshillin e Përgjithshëm të LPK-së, ndërsa për kontributin dhe atdhedashurinë e tij do të flasim me krenari sa të jemi gjallë ne shokët e tij të idealit.

Shpreh ngushëllime të sinqerta ndaj familjes, miqve dhe bashkëveprimtarëve të Isa Elshanit. Qoftë i paharruar kujtimi për të!ka shkruar lideri i BDI së.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

vlen gashi kasami mexhiti taravari

VLEN sonte mban tubimin qëndror në Shkup, kanë një kërkesë për pjesëmarrësit

bilall kasami

Kasami: Një ndër pikat kryesore të qeverisë së ardhshme do të jetë procesi i decentralizimit

inbound6681746849427487932

Sistemi zgjedhor në RMV të plotësohet me lista të hapura dhe votim për kandidatin e preferuar

kovacevski -agron

Kovaçevski: Në njësinë zgjedhore 6 të gjithë kanë kandidatë nga e kaluara, vetë LSDM ka kandidat për të ardhmen me Agron Demirin

stojance-angellov-701x430

“Ahmeti brohoriti UÇK në qendër të Shkupit”, Angellov: Përdorni frenat e dorës, pas Mickoskit janë “branitellat” që ju fituan në vitin 2001

Ali Ahmeti fronti

Fronti Evropian i përgjigjet Mickoskit

vucic

A do të shpallet Serbia shtet gjenocidal? “Misioni” i Vuçiç në OKB

fatos-rushiti

Një manipulim i ligë i radhës me kategoritë e luftës së UÇK-së

bota-rrezik globi toka

Shënohet Dita e planetit Tokë

INFO

NA NDIQ