Ali Ahmeti: Kukan ishte një mik i madh i vëndit tonë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

10/02/2022

Kryetari i BDI-së, Ali Ahmeti ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Eduard Kukan, mik i vendit dhe përkrahës i RMV drejt rrugës së integrimit në NATO de BE .

“Sot u nda nga jeta një tjetër mik i madh i vendit, përkrahës i rrugës sonë të integrimit në NATO dhe Bashkimin Europian, ish diplomati, anëtar i Parlamentit Europian dhe politikani sllovak, Eduard Kukan. Si kryesues i grupit të punës për Ballkanin Perëndimor, qasja e tij konstruktive në shërbim të stabilitetit të rajonit dhe të ardhmes europiane të tij do të mbetet shembulli më i mirë për gjeneratat e ardhshme të politikës dhe diplomacisë”, ka shkruar Ahmeti në Facebook.

TË FUNDIT
55 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
1 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
2 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
2 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
3 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

2 ditë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
24 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
5 orë
Komuna e Tetovës nuk respekton vendimin e Qeverisë, vazhdojnë punimet për rinovimin e Stadiumit
1 ditë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
12 orë
Mot me diell, pasdite me kushte për shi të rrëmbyeshëm
55 minuta
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
1 ditë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ