Ali Ahmeti nesër në Tiranë, do të takohet me Edi Ramën

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

23/02/2022

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti bashkë me funksionarë të tjerë të partisë, nesër do të vizitojnë Tiranën.

Siç bëhet e ditur, në kuadër të vizitës Ahmeti pritet të takohet me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama.

Vizita është e formatit të njëjtë sikurse ajo që u realizua kohë më parë në Prishtinë, kur Ahmeti me ministrat e BDI-së u takua me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe ministra të tjerë të Qeverisë së Kosovës.

Në këtë takim qe diskutuar për projektet infrastrukturore dhe turistike që i lidhin Maqedoninë e Veriut dhe Kosovën.

TË FUNDIT
1 orë
Mexhiti takon gjeneralin Clark
3 orë
Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë
3 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
3 orë
Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it
3 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kasami në takim me Vanhoutte: Plan ambicioz për rrugën eurointegruese të RMV-së
12 orë
Mexhiti: Balancuesi do të zëvendësohet me ligj për përfaqësim të drejtë
1 ditë
Në Samitin e ardhshëm të NATO-s, Mickoski thotë se është i gatshëm me argumente të përballet me kryeministrin grek
8 orë
30 vjeçarja nga Shkupi humbi jetën në aksident në Greqi
2 ditë
Serbët e shqiptarët bashkë, mbështesin hapjen e urës së Ibrit

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-06-21-21-44-15-846_com.android.chrome-edit

Mexhiti takon gjeneralin Clark

Lajcak

Borrell i zgjat mandatin, Lajçak mbetet edhe disa muaj në pozitën e të dërguarit të BE-së për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

KFOR KS

Greqia nis ushtarë në Kosovë në kuadër të KFOR-it

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

izet mexhiti

Mexhiti do të jetë zëvendëskryeministër i parë, e konfirmon marrëveshjen

ilir veseli saraj

Ilas Veseli zgjedhet si ushtrues i detyrës Kryetar i Komunës së Sarajit

Kurti Mark Rutte

Lidhjet e sekretarit të ri të NATO-s, Mark Ruttes me Kosovën ndër vite

INFO

NA NDIQ