Ali Ahmeti: Po rrezikohet një marrëveshje e arritur me plot sakrificë dhe me gjak

Picture of INA
INA

02/06/2024

Liderët e Frontit Europian sot në Tetovë nënshkruan deklaratën politike për mbrojtje të, siç thonë legjitimitetit nga zgjedhjet e 8 majit, përcjell TV21. Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti tha se kjo deklaratë është në vazhdën e alarmit për të mbrojtur votën shqiptare, ndërkaq theksoi se Marrëveshja e Ohrit është para një rreziku.

“Me qëllim që të rrisim vëmendjen se në çfarë drejtimi ne po na rrezikohet një marrëveshje e arritur me plot sakrificë dhe me gjak”, tha Ahmeti, duke shtuar se deklarata politike do t’u drejtohet të gjitha institucioneve vendore, por edhe qendrave ndërkombëtare.

https://m.facebook.com/TV21Videos/videos/814150540299963/?ref=embed_video

TË FUNDIT
16 minuta
Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin
47 minuta
Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski
2 orë
Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune
2 orë
Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj
3 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

ME TE LEXUARA

1 ditë
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane
18 orë
Angelov shpalli mënyrën e kompensimit të qytetarëve që kanë pësuar dëme nga fatkeqësitë natyrore
1 ditë
Xhaferi sot do t’ia dorëzojë funksionin e kryeministrit Hristijan Mickoskit
3 orë
PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror
1 ditë
Izet Mexhiti mer detyrën si ministër i Mjedisit Jetësor dhe Planifikimit Hapësinor
17 orë
Nikolloski vitin e ardhshëm do të prezantojë tren urban nga Draçeva në Shkup
1 ditë
QMK: Po sanohen dëmet nga moti i ligë në Tetovë dhe Shkup
3 orë
Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

LEXO MË SHUMË

Screenshot_20240625-150013~2

Taravari: Duhet të sjellim ligj për përfaqësim të drejt dhe adekuat, nuk ka nevojë për balancuesin kur kemi ligjin

Samka Ibraimovski

Gjyqtarët kushtetues morën kërcënime nga ish-deputeti Samka Ibraimoski

hristijan mickoski

Mickoski: Parku më i madh i mullinjve me erë në rajon do të sjellë 630 vende të reja pune

Kuvendi parlamenti maqedoni

Në seancën parlamentare u verifikuan mandatet për deputetët e rinj

permbarues izvrsitel

Për 18 vite nëpërmjet përmbaruesve janë paguar gati dy miliardë euro

Prokuroria

PP: Me marrëveshjet në “Zinxhir” janë kthyer gati 1.000.000 euro në buxhetin shtetëror

mbeturina berllok pastrim

Largohen 60 metra kub mbetje nga deponitë e egra në Shkup gjatë fundjavës

vershime shkup

Në Tetovë dhe Shkup ende po sanohen dëmet nga moti i ligë

Hristijan Mickoski

Mickoski njofton investimin e ri në energjetikë: Sigurohet rrymë për 100 mijë amvisëri, 630 punësime të reja

INFO

NA NDIQ