Ali Ahmeti shpreh ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-luftëtarit të UÇK-së Bekim Jashari

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2023

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti ka shprehur ngushëllime për ndarjen nga jeta të ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimitare Kombëtare (UÇK), Bekim Jashari nga Kumanova.

Ahmeti në mesazhin e tij ngushëllues kujton Bekimin si një veteran dhe patriot i cili fatkeqësisht humbi jetës në moshë të re.

Postimi i plotë i kryetarit Ahmeti:

Me dhimbje e pranova lajmin e hidhur për ndarjen nga kjo jetë të Bekim Jasharit, luftëtar, veteran, patriot, në moshë kaq të re.
Shpreh ngushëllimet e mia më të sinqerta familjes së Bekimit, bashkëndjej me dhimbjen e tyre dhe të të gjithëve që e njohën dhe e respektojnë veprën e tij. I lehtë të qoftë dheu Bekim”, ka shkruar Ahmeti.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

kurti taravari kasami mexhiti gashi

Albin Kurti deklarohet për zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ