Alimi: Agim Islami më la një amanet kur dola nga burgu

Picture of INA
INA

09/06/2023

Në ditën kur doli nga burgu, Feta Alimi thotë se ka marr një amanet nga Agim Islami, i dënuar me burg të përjetshëm në rastin “Alfa”. Alimi thoë se mezi pret ditën që Agimit ta takon në liri.

“Ditën kur dole, çfarë të tha Agim Islami? Ai më dëshiroi shumë sukses në jetë. Më tha: vëlla, dashtë Zoti ta çosh këmbën zvarrë dhe drejtësia të dal për të gjithë. Kur dola atë dit isha i gëzuar, por edhe shumë i mërzitur”, deklaroi Feta Alimi në “Rruga drejt…”.

TË FUNDIT
5 orë
ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave
7 orë
BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës
9 orë
Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)
10 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
12 orë
Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

ME TE LEXUARA

1 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
15 orë
Trençevska: Kur keni pushtet absolut nuk e dëgjoni zërin e popullit
12 orë
Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro
18 orë
Ky është parashikimi i motit për sot
15 orë
Prizren, babai në gjendje të dehur ther me thikë vajzën e tij 21 vjeçare

LEXO MË SHUMË

Maksim Dimitrievski

ZNAM e Dimitrievskit caktoi emrat e ministrave

BDI selia

BDI përshëndet dhe mirëpret Vendimin ekzekutiv të Presidentit Bajden për Marrëveshjen e Ohrit dhe të Prespës

fronti evropian vlen

Sondazhi i fundit i IPSOS: Koalicioni Vlen 7,8%, Fronti 6,9% (Foto)

ali ahmeti

Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve

IMG_2997

Taravari: Maqedonia e Veriut nuk ka alternativë tjetër përveç anëtarësimit në BE

kurban dashi

Festa e Bajramit, çmimi për kurban nga 200 deri në 2 mijë euro

policia-shqiperi shqiptare

Filloi sezoni turistik, policia shqiptare do jetë me orare shtesë

mickoski hristijan

Paralajmërimi i Mickoskit – Ja nga cili shtet i BE-së, pritet të jetë huamarrja prej 1 miliard eurosh

Kuvendi Parlamenti

Kuvendi me tre nënkryetarë të rinj, Bendevska nuk u betua me emrin kushtetues

INFO

NA NDIQ