Alioski: Luajtëm mirë, por ishim pa fat dhe humbëm shumë raste

INA
INA

15/10/2023

Pas përfundimit të ndeshjes në Pragë, ku Maqedonia pësoi disfatë, Ezgjan Alioski potencoi se është i kënaqur me lojën, por se fati sportiv i ka munguar Maqedonisë në këtë përballje.

“Treguam se mundemi të luajmë futboll të bukur ndaj çdo përfaqësuese. Ishim të pafat, humbëm. Kishim shumë raste, mirëpo nuk i shfrytëzuam për dallim nga kundërshtari. Është e vështirë, jemi të dëshpëruar, mirëpo ky është futbolli. Dhamë gjithçka nga vetja për t’i gëzuar tifozët, mirëpo kësaj radhe nuk arritëm,” tha mes tjerash Alioski.

Sfidën e radhës, Maqedonia do të zhvillojë më 17 nëntor përball Italisë në Romë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kombetarja

Sfidat e Shqipërisë në EURO 2024: Një sfidë pasdite dhe dy në mbrëmje

spalleti

Spalletti me fjalë të mëdha për Shqipërinë: Po luajnë futboll të bukur, janë kundërshtar të vështirë

levandovski-lewandowski-barca-1

Lewandowski: Ne duam të fitojmë çdo ndeshje

Pep Guardiola

Guardiola paralajmëron tifozët e Man Cityt

Jasir Asani

Jasir Asani nuk trembet, komenton grupin e vështirë (foto)

Duka

Duka optimist: Ne kualifikohemi

Luis de la Fuente

Selektori i Spanjës: Të gjithë flasin për Italinë dhe Kroacinë, por mos harroni Shqipërinë

maskota euro 2024

Kalendari i plotë i Euro 2024-ës, datat dhe stadiumet e ndeshjeve

zlatko dalic

Selektori i Kroacisë befason me deklaratë për Shqipërinë

INFO

NA NDIQ