Alioski shënoi gol, Leds marshon drejt Premier League

0

Reprezentuesi i Maqedonisë, Ezgjan Alioski u regjistroi në listën e golashënuesve në sfidën ndaj Fulhamit, të cilën skuadra vendase e mbylli me fitore 3-0. B

amford kaloi në epërsi Leeds, para se Leeds me gjuajtje të precise në minutën e 56-të.

Ndërkohë në minutën e 71 vulosi fitoren e Leeds, që marshon sigurt drej kualfikimit të drejpërdrejt në Premier Ligën e Anglisë.

Ndryshe për Alioskin është goli I pestë në këtë sezon në fanellën e Leeds, që mban pozitën e parë me 74 pikë, ose 3 më shumë se WBA në vendin e dytë dhe 8 më shumë Brenforti në vendin e tretë.