Aliti apelon bujqit të aplikojnë për IPA fondet

ina-online
ina-online

11/03/2024

Zëvendësdrejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV), Denis Aliti nga radhët e Aleancës për Shqiptarët ka lajmëruar të gjithë fermerët të cilët kanë qenë nën masa të dënuar me edukim nga inspektoriati i Agjensisë së Ushqinit dhe Veterinarisë se prej datës 25.12.2023 lirohen nga ky dënim me vendim të tij, me qëllim që fermerët tanë të arrijnë të marrin programet dhe mjetet financiare nga IPA fondet.

Aliti i ka bërë thirrje publike të gjithë fermerëve të cilët akoma nuk kanë aritur të marin mjetet financiare të quajtura si subvencione të kontkatkojnë inspektoriatin e Agjensisë së Ushqimit dhe Veterinarisë. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1335

Edhe Erdogani a po implikohet në zgjedhjet në Maqedoninë e Veriut?!

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

afrim gashi

Gashi nga Cyrihu: Jemi të interesuar ta ndryshojmë jetën e shqiptarit në Maqedoni

thaci trebosh

PDSH mbajti tubim në Trebosh

femijet mergimtare greqi diaspora

Diaspora dhe të pavendosurit vendimtarë për fituesin e zgjedhjeve

bilall kasami

Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

izet mexhiti

Mexhiti: Një parti e dalur nga lufta që përfundon me komunitetet e vogla, është hap i parë drejt shkrirjes në VMRO ose LSDM

taravari arben

Taravari nga Cyrihu: Këto janë zgjedhje historike, garojnë albinizmi me vuçizmin

izet mexhiti

Izet Mexhiti: Ali Ahmeti vendosi brenda natës që ta kandidojë Bujarin për president për ta përçarë votën shqiptare

INFO

NA NDIQ