Aliu: Me ligjin e ri do të rregullohet liria e shprehjes në media

INA
INA

1 Qershor, 2023

Liria e shprehjes dhe gjuha e urrejtjes kanë qenë brengë e madhe, e cila, sipas ministrit Azir Aliu, me ligjin e ri për media do të rregullohet.

Në krijimin e këtij ligji, Ali në “Klan Debat”, tha se janë përfshirë shumë palë, nga fusha të ndryshme, me qëllim që ligji të jetë më përfshirës dhe të mos ketë lëshime.

“Nga direktivat europiane dhe ekspertëve që i kemi pasur nga BE, me mburrje e themi se pas disa viteve punë, arritëm për një periudhë shumë të shkurtër për 2 muaj të krijojmë ligj. Të gjithë aktorët e përfshirë në krijimin e këtij ligji janë shumë të kënaqur…Kemi një ligj që me vërtet në fund të ditës do taë rregullojë atë që fëmijët, të rinjtë, qytetarët tanë shohin”, tha mes tjerash Aliu.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_5660

Dega e Alternativës në Tetovë zgjodhi kryetarin e ri

IMG_5658

Muhamed Lala zgjidhet kryetar i FRASH – Tetovë

IMG_20231001_191904

Klubi “Bashkimi2002” nga Kumanova shkëlqen në turneun ndërkombëtar, 8 medalje të arta

pensionist

Prej nesër fillon pagesa e pensioneve, me rritje prej 5.3%

bilall kasami

Kasami: Nuk do të votojmë për ndryshimet Kushtetuese, kërkojmë të hiqet 20%

iphone dyqan

Sa rroga nevojiten për iPhone 15 në Maqedoni dhe në rajon

market

AUV: Ushqimi që importohet në RMV – i sigurtë!

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

mickoski

Mickoski: Deputetët do të largohen nga Kuvendi nëse qeveria provon ta miratojë Ligjin për amnisti me procedurë të shkurtuar dhe flamur evropian

INFO

NA NDIQ