Aliu për Krenar Llogën: Ministri i parë që sugjerimit publik ju përgjigj brenda ditës

Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Opinioni dhe ish-politikani, Qenan Aliu ka njoftuar se pas një ftese publike për një takim me Ministrin e sapozgjedhur të drejtësisë, Krenar Lloga, më pas ka ndodhur një takimi i tillë me ftesë të kabinetit të ministrit Lloga.

Ja postimi i Aliu:

“Më duhet tju njoftoj se kërkesën time PUBLIKE përmes formatit FB për një takim me Ministrin e sapo zgjedhur të Drejtësisë z. Krenar LLOGA e realizova SOT. Mbrëmë mbeta i befasur sesi me seriozitet dhe aq shpejt kabineti i tij kishte targetuar qasjen time publike dhe pasi më kontaktuan u dakorduam se për sot ministri kishte ndarë disa minuta nga agjenda e tij e ngjeshur. Z.Lloga më priti përzemërsisht dhe ishte bërë kureshtar për sfidimin publik nga ana ime për tu takuar kuptohet PËR INTERES TË PËRGJITHSHËM.

Meqë nuk e kam njohtur personalisht më parë përveç se rrjedh nga familja e respektuar strugane, por si djalosh i ri edhe pse nga një ndeje shum e shkurt më la përshtypjen se Lloga kishte njohuri të mjaftueshme të fushës për menaxhim me digasterin dhe mbi të gjitha shpërfaqte edukatë dhe mirsjellje.

Atakimet publike që i kam bërë disa herë këta tre vjetët e fundit, dhe faktet ligjore që ia dorëzova, Krenari mori frymë thellë sepse e njhte lëminë dhe më premtoi se vërejtet dhe sugjerimet e mia gjithsesi me shërbimin dhe kompetentët do ti diskutojë me seriozitetin më të madh, sepse ligjet janë për tu zbatuar.

Më falemenderoi ministri për përkushtimin dhe kohën që edhe unë ndava, dhe u ndamë duke i dëshiruar shëndet e suksese në punë.
Pra, përtej modestisë, u ndjeva i nderuar, sepse dikush tjetër në po të njëjtin digaster më rezulton se bënte vetëm SELFIE kur nuk ndërmori veprim konkret se – NDAL, duhet parë pse e trajton ky njeri publikisht këtë çështje që tangon digasterin ku menaxhoj unë !?

Dhe në fund i sugjerova, si ministër duhet të punoj çdo ditë me agjendë, i qetë dhe pa stres,sepse organizimi i një digasteri thjesht nuk varet vetëm nga njeriu i parë i tij.

Organizimi dhe zhvillimi i shtetit dhe shoqërisë varet nga të gjithë qytetarët kudo që ata jetojnë e veprojnë. Edhe përkundër kësaj unë mbaj të drejtën edhe më tutje për ta kritikuar apo mbështetur ministrin Lloga dhe partinë e tij nëse veprimet do të koinçidojnë në sinkron me bindjet e mia“, ka shkruar Aliu, që njihet si ish-kryetar i Zhelinës. (INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

izet mexhiti

Mexhiti: Paska folë prap makineria propaganduese e Gebelsit të BDI-së!

vlen llogo

VLEN: Pacienti dhe Fronti i listës së zezë, shkaktarët e rënies së besimit në gjyqësor dhe prokurori

Kacarska-780x439-1-1

Kacarska: Gjykata Kushtetuese mund të vendosë për kushtetutshmërinë e Kodit Zgjedhor

bujar osmani

Osmani: Brenda 48 orëve mund të shpërthejë konflikt në Lindjen e Mesme

mpj22-696x385

MPJ apelon që të shmangen udhëtimet në Izrael dhe rajon

BDI selia

BDI: Korrupsioni ka emër, Izet Mexhiti dhe komuna e Çairit

bdi-ali-ahmeti-cair

BDI më e pasura, me më shumë para se partitë tjera

mexhiti izet

VLEN: Ndryshimet kushtetuese, kusht për koalicion me VMRO-DPMNE-në

KSHZ-Komisioni

Këto janë numrat e listave për deputetë që mund të votoni më 8 maj

INFO

NA NDIQ