Alizoti: Nderim i thellë për dëshmorin Afrim Bunjaku (FOTO)

Picture of INA
INA

03/10/2023

Drejtuesi politik i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit, Tomor Alizoti e ka vizituar varrin e heroit të Kosovës, Afrim Bunjakut.

“Nderim i thellë për dëshmorin Afrim Bunjaku. Kosova ka mbijetuar dhe do të mbijetojë në jetë të jetëve për shkak të sakrificës sublime të njerëzve si Bunjaku. Ka mbi një shekull që nuk ka pëllëmbë toke të Kosovës pa u njomur me gjakun e dëshmorëve. Këta njerëz, këta heronj janë dhimbja e thellë dhe krenaria jonë e madhe. Nuk kam fjalë për ta përshkruar atë që kanë bërë njerëz si Bunjaku siç nuk kam fjalë për të përshkruar amanetin e madh që ata na lenë ne por edhe brezave që do vijnë”, ka shkruar Alizoti. (INA)

TË FUNDIT
10 orë
Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi
1 ditë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
1 ditë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin
2 ditë
Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit
3 ditë
Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin
1 ditë
UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë
10 orë
Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi

LEXO MË SHUMË

Agim Doci

Pësoi hemorragji celebrale në tru, ndërron jetë poeti i njohur shqiptar Agim Doçi

Tifozet kuq e zi kombetarja

UEFA ndëshkon sërish Shqipërinë, dënim i rëndë

dua-lipa

Si u shpik shqiponja me duar që “çmendi” shqiptarët e trazoi Ballkanin

ilir meta monika kryemadhi

Prapaskenat e divorcit të Metës dhe Kryemadhit

ilir meta monika kryemadhi

Divorci/ Kryemadhi te Zëri i Amerikës: Do flas kur të mësoj arsyet e kërkesës

vlora2

Media britanike “Daily Express”: Shqipëria – zbuloni disa nga brigjet më të bukura të vendit ballkanik

edi rama

FOTO/Gazetari rumun: Rama u rekrutua nga shërbimet tona sekrete, kjo shpjegon lidhjen e tij me Koldean

ilir meta monika kryemadhi

Ilir Meta ndahet nga gruaja

lypsar

Rritja pa mirëqenie, Shqipëria e fundit në Europë për të ardhurat dhe konsumin për frymë edhe për 2023

INFO

NA NDIQ