“Alkaloid” lëshon në përdorim projektin e ri në vlerë prej 3,8 milionë eurove

ina-online
ina-online

11/01/2024

Në prezencë të përfaqësuesve të udhëheqësisë së kompanisë, është lëshuar në përdorim edhe një investim i realizuar me sukses në suaza të qendrës për fitim Farmacia e kompanisë Alkaloid.

Bëhet fjalë për objekt i cili siguron zgjidhje të centralizuar për përgatitjen dhe lëvizje e të punësuarve në repartet prodhuese. Hapësira e përgjithshme e objektit të ri është 4.100 m2, për ndërtimin dhe pajisjen e të cilit janë investuar 3,8 milion euro. Përveç hapësirave për servis, ky objekt do të përfshijë edhe ekspozitë nga historia 88 vjeçare e kompanisë. Nga vitin 2017 deri në vitin 2023, Alkaloid SHA Shkup ka lëshuar në përdorim 10 720 m2 kapacitete farmaceutike dhe ka investuar 18,6 milion euro në lokaliteti në Autokomandë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Arben Taravari

Taravari: Faliminderit, në një kohë rekord nënshkruat për kandidaturën time për President!

urim etemi bilall kasami

Kasami prezanton prurjen e radhës në Lëvizjen BESA

lsdm mitrevski kovacevski zecevic kryesia

LSDM dorëzon në Kuvend propozim-ligjin kundër rritjes së pagave për funksionarët

fejzi hajdari

Hajdari: Kandidatët shqiptarë garë për nënshkrime, kandidatët maqedonas për president

card-trump

Made in Veles: Kartelat ‘milionëshe’ me portretin e Trumpit

pendarovski bujar osmani

Pendarovski me 400 euro rrogë do të shpërngulej nga Maqedonia, Osmani me mbi 2.500 euro rrogë thotë se mund të detyrohet të marrë borxh! Qytetarët si ia dalin?

MVR-polici-a-1-750x430

(VIDEO) Hetohet lidhja ndërmjet vrasjes në Bllacë dhe djegies së lokalit në Çair

burgu manastirit

Shpërthen zjarr në burgun e Manastirit, lëndohet një i burgosur

Bujar Osmani

Osmani: Nëse një muaj nuk marr rrogë, duhet të marr borxh që të mbijetoj

INFO

NA NDIQ