Allegri: Interi, Milani dhe Napoli janë më lart se ne

Picture of INA
INA

06/11/2023

Pas fitores minimale ndaj Fiorentinës, trajneri i Juventusit Massimiliano Allegri shikon përpara.

“Jam i kënaqur me tri pikët dhe performancën e djemve, që kërkuan dhe donin fitoren kundër një Fiorentine të madhe. Ne bëmë një punë të mirë, vuajtëm më shumë në pjesën e parë, pastaj në pjesën e dytë Szczesny nuk bëri asnjë pritje, pavarësisht krosimeve të shumta. Ne duhet të shohim gjithmonë përpara, por kjo nuk duhet të keqkuptohet. Nuk duhet të flasim për objektivin e titullit. Interi, Milani dhe Napoli janë më përpara se ne.

Interi?

Së pari kemi Kaljarin për t’u përballur. Kampionati është shumë i gjatë, e dimë se kemi limite dhe po punojmë për to. Megjithatë, kemi edhe cilësi të rëndësishme. Interi është një ekip i ndërtuar për të fituar titullin, por edhe ne meritojmë respekt. Tani kemi punë me Kaljarin, që Ranieri e ka rikthyer në këmbë. Pastaj është pushimi prej kombëtareve dhe më pas do të përballemi me Interin,” tha mes tjerash Alegri.

TË FUNDIT
8 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
9 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
9 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
9 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
9 orë
Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!...

ME TE LEXUARA

9 orë
Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë
9 orë
Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit
9 orë
Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A
8 orë
Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit
1 ditë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku

LEXO MË SHUMË

manaj

Manaj pritet në mënyrë fantastike nga fansat e Sivassporit

osimeh

Osimhen për të thyer rekordin? Shitjet më të shtrenjta të Serisë A

mbappe mbape

Real pritet të shesë 4 milionë fanella të francezit në vit

lukaku

Lukaku fshin nga rrjetet sociale fotot me ish-skuadrat e tij… Napoli tani më pranë

araujo

Araujo operohet në Finlandë, rikthimi te Barcelona pas festave të fundvitit!…

perez real

Florentino Perez është më i suksesshmi, por jo më i pasuri! Ja presidenti që udhëheq listën e “Forbes”

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

INFO

NA NDIQ