Allegri – Juventus, kjo është koha kur pritet t’i ndajnë rrugët

Picture of ina-online
ina-online

23/08/2023

Aldo Spinelli, ish presidenti i Livornos dhe mik personal i Massimiliano Allegrit ka dhënë të kuptohet që trajneri i Juventusit mund të largohet nga pozita e tij në fund të sezonit pasi që është në kërkim të një aventure të re

Spinelli, i cili dikur ishte pronar i skuadrës së qytetit të lindjes së Allegrit, dha një intervistë për TuttoJuve.com, gjatë së cilës ai shpjegoi së pse mendon që 2023/24 do të jetë një sezon i rëndësishëm për shokun e tij.

Ai argumenton që Bardhezitë duhet të ringjallën pas një sezoni të vështirë si brenda ashtu edhe jashtë fushës dhe pasi të kryhet kjo punë, Allegri do të largohet – ndoshta për ta drejtuar ndonjë skuadër jashtë Italisë.

Së pari, Spinelli filloi ta bëjë një vlerësim të paraqitjes së Juventusit në ndeshjen e parë të Serie A kundër Udineses, ku ata fituan me rezultat 3-0 në Dacia Arena.

“Juve luajti me të vërtetë shumë mirë”, tha ai. “Udinese kurrë nuk ka qenë kundërshtar i lehtë. Sottil është një trajner i mahnitshëm, me një të ardhme të mirë, e njoh atë prej që ishte futbollist i imi”.

Pastaj, ai ka folur kryesisht për Allegrin.

“Allegri dëshiron një ringjallje, pastaj ai do të largohet”, shtoi Spinelli.

“Ai dëshiron këtë ringjallje pas një viti jashtëzakonisht të komplikuar, pastaj në fund të sezonit ai do të largohet për në Arabi Saudite, Amerikë apo kudo tjetër që do të kërkohet”.

Këtë verë ai mori oferta, por ai kishte vendosur për të qëndruar për të treguar vlerat e tij. Futbolli është bërë i vështirë, shifrat që i janë ofruar janë të pamundura të përputhen me ne. Vetëm skuadrat angleze mund të garojnë me këtë gjë”.

TË FUNDIT
3 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
12 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
12 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
12 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

15 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
1 ditë
“Ethet” e Kombëtares në “Euro 2024”, sa priten përfitimet financiare?
13 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
1 ditë
Italia e humb betejën e ‘lojtarit të 12-të’ pa nisur ende ndeshja me kuqezinjtë
13 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
21 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ