Allegri më në fund e pranon se Juventusi i tij është për titull

INA
INA

22/01/2024

Juventusi është lider i ri në Itali, pasi ka mposhtur 0-3 Leccen në udhëtim dhe tani ka 52 pikë një më shumë se Interi që ka një ndeshje më pak të zhvilluar.

Zonja e Vjetër është në një formë të shkëlqyer pasi nuk dinë për humbje që nga shtatori i vitit të kaluar, ndërsa kanë pesë fitore radhazi në kampionat.

Trajneri i Juventusit, Massimiliano Allegri ka folur pas kësaj fitore të rëndësishme duke thënë se për titullin duhet të bëjnë gjërat e pamundura të mundura që të arrijnë qëllimin e tyre.

“Ne duhet ta kemi këtë në mendjen tonë, domethënë t’i bëjmë gjërat e pamundura. Ne duhet të bëjmë më të mirën tonë, atëherë nëse të tjerët arrijnë të parët do t’i përgëzojmë. Asgjë nuk është e pamundur, duhet bindje”.

“Le të themi se ne u stërvitëm për të fituar sa më shumë ndeshje, pastaj mbi të gjitha menaxhimi i ndeshjes, duke kuptuar momentin në të cilin duhet të luhet, kur nuk ka. Ne duhet të luajmë, kur duhet të mbrohemi, kur duhet të sulmojmë, mbi atë që jemi rritur mbi të gjitha në qetësi”, tha Allegri.

“Jemi më mirë fizikisht, mbi të gjitha ka vetëdije tek të gjithë lojtarët, kështu që kjo është shumë e rëndësishme. Ndaj Lecces ishte një ndeshje e komplikuar sepse në pjesën e parë vendasit vrapuan, ata shtypën, patëm disa situata të mira pranë zonës. Nuk e bënë mirë pasimin e fundit, zgjedhjen e pasimit të fundit dhe na krijuan vështirësi në nja dy situata. Pastaj është normale që ata ranë pak dhe ne mbetëm të kthjellët për të vazhduar lojën”, tha ndër të tjera Allegri.

Ndeshjen e ardhshme Zonja e Vjetër e zhvillon në shtëpi të tyre ku presin skuadrën e parafundit në tabelë Empolin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ