Alon Ben-Meir: Rama do ta paguaj çmimin politik për afërsinë me Erdoganin

0

Profesori i njohur Alon Ben-Meir ka komentuar afërsinë e kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama me presidentin turk, Taip Erdogan.

Ai ka thënë se kjo afërsi do ti herët a vonë do ti kushtoj kryemininistrit shqiptarë, njofton agjencia e lajmeve INA.

“Demokracia dhe të drejtat e njeriut në Turqi janë përkeqësuar, duke distancuar vendin nga Evropa. Asnjë udhëheqës tjetër i Ballkanit nuk e ka shtrembëruar këtë më shumë sesa Erdogani kryeministri shqiptar. Herët a vonë ai do të paguajë çmimin politik”, është shprehur ai. (INA)