Alonso merr vendimin final

Picture of INA
INA

11/05/2023

Xabi Alonso po bën shumë mirë në stolin e Bayer Leverkusen. Skuadra gjermane ka mbërritur në gjysmëfinalet e Europa League.

Tani duhet të kalojë pengesën Roma për të siguruar kualifikimin në finale. Trajneri spanjoll pëlqehet nga shumë klube.

Ofertat nuk i mungojnë, sidomos nga Premier League. Por, ish-mesfushori i madh nuk do të largohet nga BayArena.

“Një përgjegjësi që kemi si drejtues klubesh është padyshim të shohim dhe vëzhgojmë trajnerët. Jo vetëm kur nevojitet, por edhe në raste të tjera.

Ne e kemi ndjekur Xabi Alonson për një kohë të gjatë, e kishim vendosur në listën tonë të trajnerëve të mundshëm të së ardhshmes.

Krijuam ndjesi pozitive nga Xabi. Biseduam me të dhe kuptuam se ai kishte vërtet ide shumë të qarta. Kishte aftësi dhe virtyte shumë të rëndësishme, por edhe një eksperiencë shumë të madhe në botën e futbollit.

Ne duam ta kemi atë trajner edhe sezonin e ardhshëm për t’i dhënë vazhdimësi gjërave të shkëlqyera që po bëjmë”, deklaroi Fernando Carro, kreu i klubit gjerman.

Roma-Bayer Leverkusen luhet sonte në “Olimpico” (21:00)..

TË FUNDIT
3 orë
Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)
12 orë
Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian
12 orë
Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?
12 orë
Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë
12 orë
Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

ME TE LEXUARA

16 orë
Spanja tregon “muskujt” në grupin e kuqezinjve, mposhtin kroatët
1 ditë
De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë
15 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
1 ditë
Itali-Shqipëria, flet kryeministri Rama: Vetëm deti na ndan, shpresoj të përfundojë në barazim
15 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
1 ditë
“Ethet” e Kombëtares në “Euro 2024”, sa priten përfitimet financiare?
13 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
1 ditë
Italia e humb betejën e ‘lojtarit të 12-të’ pa nisur ende ndeshja me kuqezinjtë

LEXO MË SHUMË

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Ky flamur ka çartur mediumin serb, kjo ndodhi në ndeshjen Itali – Shqipëri, mbi 50 mijë shqiptarë (FOTO)

bajrami

Bajrami ia theu rekordin rusit, goli i shqiptarit më i shpejti në historinë e Kampionatit Evropian

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti flet hapur pas ndjeshjes, çfarë nuk shkoi mirë?

spaleti

Selektori i Italisë: Duhej ta kishim ndëshkuar më shumë Shqipërinë

sylvinjo silvinjo

Sylvinjo i zhgënjyer nga humbja, por thotë se Kombëtarja ende ka për të bërë

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

INFO

NA NDIQ