Alonso pas fitores me Bayernin: Kam ekip të madh, për titull flasim në maj

ina-online
ina-online

11/02/2024

Bayer Leverkusen të shtunen ka fituar derbin ndaj Bayern Munich me rezultat 3-0, duke vazhduar serinë pa humbje këtë sezon.

Skuadra e drejtuar nga Xavi Alonso, është lidere e Bundesligës me 55 pikë, pesë më shumë se Bayerni, shkruan IndeksOnline.

Tekniku spanjoll pas fitores ka thënë se nuk mendon aktualisht për titullin, por ai ka një ekip të madh.

“Unë e kam një ekip të madh. Është plot energji dhe entuziazëm, ky është çelësi. Nuk ka asnjë sekret tjetër për suksesin tonë. Lojtarët po besojnë dhe po ia dalin.

Titulli? Të presim, do të flasim në muajin maj. Duhet të qëndrojmë jmë këmbë në tokë. Ne donim të ishim konkurrues dhe ia dolëm shkëlqyeshëm në planin tonë.”, tha Alonso pas ndeshjes.

Bayer Leverkusen ka 27 fitore dhe 4 barazimi këtë seozn në të gjitha garat./IndeksOnline/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

luka modric

Mjeshtëria e Luka Modriçit, Real ngadhënjen në finish

xabi alonso

Mega ofertë nga gjiganti europian për Xabi Alonson – 23 milionë euro pagë në vit

milan

Milani ndalet në barazim

arian ademi

Kaos, ofendohet shqiptari në Kroaci, hidhet një ulëse në drejtim të familjes së tij

Anceloti

Ancelotti konfirmon se nuk do të përfshihet në negociatat e rinovimit të kontratës me yllin e Real Madridit

xavi

Xavi vazhdon të ëndërrojë titullin në La Liga: Nuk dorëzohemi lehtë

manchester united

Manchester United i gatshëm të paguajnë klauzolën prej 100 milionë eurosh për yllin e Sporting Lisbonës

barcelona

Laporta: Barcelona do të luftojë për titullin e Ligës së Kampionëve

Hernandez-1

Gjiganti evropian kërkon transferimin e Theo Hernandezit, nuk është Real Madridi

INFO

NA NDIQ