Alternativa a do mbetet në Qeveri, flet ministri Sali

Iliria News Agency
Iliria News Agency

8 Shkurt, 2023

Alternativa ende nuk ka dhënë një vendim zyrtar se a do mbetet ose jo në Qeveri, me lëvizjet e fundit me hyrjen e ASH-së.

“Ende nuk kemi në tryezë një propozim konkret për pozitat tona në qeverinë e ardhshme nëse do të formohej”, tha sot ministri i Shëndetësisë, Bekim Sali.

Ministri shtoi se nëse ka një zgjerim të mazhorancës, ata ende nuk kanë informacion për pozicionet që ka siguruar Aleanca për Shqiptarët dhe për këtë, siç tha ai, nuk mund të komentoj se cilat janë qëndrimet tona.

Sipas zhvillimeve të fundit, ASH do t’ia marr Alternativës resorin e shëndetësisë dhe disa nga drejtoritë, por gjithçka ende jozyrtare.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

gjobaa

183 gjoba në Shkup, 55 për tejkalim të shpejtësisë

shkupi

Turqia dhe Maqedonia, shpenzime më të ulëta për jetesë në Evropë

bit-pazar

Sot ndërpritet masa e Qeverisë për ngrirje të çmimeve

rron gjinovci

VIDEO/Gjinovci: Mendësia feudale jo vetëm në Kosovë, paramendoni Ali Ahmeti selinë e ka në një katund në Tetovë

stoltenberg nato

Stoltenberg: Dhuna ndaj KFOR-it në Kosovë është krejtësisht e papranueshme

xi-jinping

CNN/Mesazh shqetësues nga presidenti kinez: Përgatituni për skenarin më të keq

MUHAMERI

Ushtria partiake e “fejsbukut” në Maqedoni

Kuvendi

Caktohen vazhdimet e tre seancave plenare

Grubi korridori 8

Fillojnë punët për ndërtimin e Korridorit 8

INFO

NA NDIQ