AlternAtivA: BDI po mashtron, defokusim nga skandalet korruptive

ina-online
ina-online

30/07/2023

AlternAtivA e quan dyfytyrësi paralajmërimin e BDI-së për dorëheqje të kushtëzuar të ministrave në rast të votimit të ndryshimeve kushtetuese.

Partia e Afrim Gashit thotë se BDI po tenton të defokusojë opinionin nga skandalet e përditshme korruptive me “heroizma të rrejshëm”.

“Dyfytyrësia e sotme e Ahmetit, Grubit dhe familjeve dëshmon disa gjëra. E para, se shumica parlamentare është shumë larg nga 2/3 e shumicës për ndryshime të kontrolluara kushtetuese. E dyta, Ahmeti, Grubi dhe familjet dëshmuan se janë në panik për atë që pason. E treta, pas një skenarit të PR-it të heroizmit të rrejshëm tashmë të parë sikurse “Pse jo”, përsëri po tentojnë që të defokusojnë opinionin nga njollat e tyre korruptive dhe politike”, thuhet në kumtesën e Alternativës.

Partia opozitare thotë se pas zgjedhjeve parlamentare, BDI-ja do të përgjigjet para drejtësisë për të gjitha skandalet korruptive dhe padrejtësive ndaj popullit shqiptar.

“AlternAtivA porositë, zhytuni në baltën tuaj edhe pak, pas zgjedhjeve parlamentare, kurdo që të ndodhin, do të zhyteni para organeve gjyqësore për të gjitha padrejtësitë e bëra ndaj popullit shqiptar. Ora po ecën!”, thonë më tej nga Alternativa.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

kercove

Digjet një shtëpi në Kërçovë, humb jetën një 79-vjeçar

shkolla-nxenes-780x439-1

Zgjidhet problemi me nxënësit shqiptarë në Çashkë të Velesit, filloristët ndjekin mësimin në shqip

stoilkovski

Stoilkovski lë në pikëpyetje pjesëmarjen e VMRO në Qeverinë teknike

Xheladin-Murati-780x470-1-696x419

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

kkk

Spitali Klinik i Tetovës pranon donacion mbi 1 milion euro nga kompania Ecolog (VIDEO)

pazar-treg-shkup-1

Masat anti-krizë, masa populiste për vota në zgjedhje

xhelo

Murati me kritika të ashpra për politizimin e arsimit

vmro

VMRO: Me Talatin kryeministër, bëhet “BDI-zimi” i Maqedonisë

Krenar Lloga

Lloga: Presim që Palevski të ekstradohet sa më shpejtë! 

INFO

NA NDIQ