AlternAtivA: E mbështesim protestën e Lëvizjes Antibixhoz

Iliria News Agency
Iliria News Agency

21/02/2022

“Në vigjilje të protestës së nesërme në Tetovë, të organizuar nga Lëvizja Antibixhoz, që vjen si thirrje për largimin e lokaleve të tilla nga qyteti, AlternAtivA deklaron se e mbështet këtë protestë dhe u bën thirrje të gjithë qytetarëve për pjesëmarrje në të.

Ashtu siç e kemi thënë kur ishim në opozitë, ne e mbështesim këtë fushatë dhe angazhimi ynë nuk resht pavarësisht se cili është pozicioni ynë politik sot. Bixhozi është një ves shoqëror dhe kufizimi i tij maksimal ose ndalimi i plotë janë mundësitë më të mira për shëndetin e përgjithshëm shoqëror.

Duke besuar se Lëvizja Antibixhoz po bën një fushatë që është në të mirë të gjithë qytetarëve, ashtu siç u kemi premtuar dhe në takimet e drejtpërdrejta, ne vazhdojmë të mbetemi zëri i tyre politik, tashmë në Qeverinë e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Zaten, kjo ka qenë edhe një arsyet se pse ne iu bashkuam kësaj qeverie”, – thuhet në kumtesën e AlternAtivA.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

punetor ndertimi

Maqedonia e Veriut ka 9 518 vende të lira të punës

naser zyberi

Ziberi: MPB të punojë me më shumë efikasitet në nxjerrjen e dokumenteve personale

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

INFO

NA NDIQ