Amar Sulejmani nga Kondova, fitues i garave të diturisë në Shkup

INA
INA

15 Maj, 2023

Në garat e diturisë të zhvilluara në SHMQSH “Marija Kiri Skllodovska”- Shkup nga 25 shkolla të qytetit të Shkupit kanë mar pjesë rreth 200 nxënës semimaturant.

Fitues i kësaj gare me 86 pikë u shpall nxënësi Amar Sulejmani nga Shkolla fillore “Bajram Shabani” Kondovë.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

lumturi-gezim

Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve

libra-te-grisur

MASH: Libri i Historisë dhe Shoqërisë për klasën e pestë tërhiqet nga përdorimi

lea ypi ut

Në Universitetin e Tetovës u promovua libri “Të lirë” i Lea Ypit, shkrimtares dhe filozofes së njohur me renome ndërkombëtare

shkolla-nxenes-klasa

Nisin aplikimet për certifikimin e mësuesve shqiptarë në Diasporë

TIRANA

‘Java italiane’ në Shqipëri, Rama publikon videon: 60 evente të ndryshme që nga muzika deri tek arkitektura

biljana angelova

Biljana Angellova, rektore e re e Universitetit “Shën Kirili dhe Metodi”

universiteti-shkupit

Sot zgjedhjet për rektor të Universitetit të Shkupit

universiteti-i-tetoves-UT

Senati i Universitetit të Tetovës anuloi konkursin për zgjedhjen e rektorit

flamuri-kuq-e-zi

Më 10 qershor 2023, do të organizohet Edicioni X i manifestimit kulturor “Lidhja na bashkon”

INFO

NA NDIQ