Amazon njofton qindra punëtorë se i ka pushuar nga puna

INA
INA

11/01/2024

Amazon ka njoftuar pushimin nga puna të qindra punëtorëve në Twitch, Prime Video dhe MGM.
Mbi 500 punonjës të Twitch, një e treta e fuqisë punëtore e transmetuesit, do të pushohen nga puna, ka njoftuar shefi ekzekutiv Dan Clancy, transmeton IndeksOnline.

Amazon tha se qindra punonjës në Prime Video dhe studio filmike MGM gjithashtu do të humbasin punën e tyre këtë javë, raporton BBC.

Vitin e kaluar, Amazon pushoi nga puna mbi 27 mijë punëtorë, pavarësisht se kompania kishte fitime të mëdha.
Sipas njoftimit të shefit Clancy, reduktimi i stafit po bëhet me qëllim që të ndërtohet një biznes më i qëndrueshëm.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sulmohet-bursa-kriptografike-coinmama-450-mije-perdorues-te-prekur_5c687ba63612e

IBM: Europa është më e goditura nga sulmet kibernetike në 2023

iphone- telefon mobil

Pse duhet t’i ndalni telefonat apo të aktivizoni ‘airplane mode’ në aeroplan

yahoo-aol

“Bie” Yahoo Mail, miliona përdorues nga e mbarë bota nuk po mund të qasen në aplikacion

iphone- telefon mobil

5 vendet në shtëpi ku interneti është i ngadaltë

Bitcoin

Bitcoini i pandalshëm, në prag ta ripërsërisë rekordin prej 69 mijë dollarësh

eva-elektrike

Çfarë nëse rrufeja godet një automjet elektrik

google

Google prezantoi Gemini në Messages, aktivizoi përmbledhjen e tekstit në Android Auto c

femij telefon

Italia ndalon celularët në shkolla me çdo kusht!

Inteligjenca Artificiale IA

Google konfrontohet me Indinë shkaku i përgjigjes së chatbot-it me Inteligjencë Artificiale

INFO

NA NDIQ