Ambasada e Kosovës në Shkup i harron ish ushtarët e UÇK-së, nuk i ftoi në festën e Pavarësisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

17/02/2023

Ambasada e Kosovës në Maqedoninë e Veriut i ka anashkaluar nga eventi për Pavarësinë e Kosovës, më meritorët për çlirimin, ish ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

“Ambasada e Kosovës në Shkup në mbrëmjen e organizuar në nder të përvjetorit të Mëvetsisë nuk e pa të udhës as edhe kësaj radhe që në mënyrë të organizuar të ftojë ish-luftëtarët e dikurshëm të UÇK-së, invalidët e luftës dhe familjarët e dëshmorëve që aso kohe ishin nga Maqedonia!

Sqarim:
Betohem në çka kam të shenjtë se edhe po të isha i ftuar nuk do shkoja, thjesht e kam për arsye parimore!”, ka shkruar në Facebook, Selver Jashari, ish ushtarë i UÇK-së nga Kumanova.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

bilall kasami kumanove

“Ju ka hyrë fesati, po përçahen çdo ditë” – Kasami thumbon Frontin Europian

kufiri kroaci serbi

Serbia mohon gjithçka, i paraqet si normale vonesat në kufi: I kemi forcuar kontrollet për të gjithë udhëtarët, po bëjnë panikë

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

IMG_1225

HDZ fitoi zgjedhjet parlamentare në Kroaci

zgjedhje maqedoni

Sot nisi fushata për zgjedhjet parlamentare

Screenshot_2024-04-17-23-01-56-446_com.facebook.katana-edit

Mesazhi i Rijad Shaqirit nga Likova: Kush ka frikë nga ujqërit, nuk futet në mal

bujar osmani

Bujar Osmani: Kam më shumë informacione për sulmin në Banjskë, do të kërkoj dalje nga “Ballkani i Hapur”

INFO

NA NDIQ