Ambasadorja amerikane Ageler sot takon dhe uron kryeparlamentarin Gashi

Picture of ina-online
ina-online

10/06/2024

Ambasadorja e ShBA-ve, Angela Ageler sot do të takohet me kryeparlamentarin e Maqedonisë së Veriut, Afrim Gashi.

Ky do të jetë takimi i parë i Gashit në cilësinë e kryeparlamentarit me ambasadoren amerikane Ageler. Ky takim pritet të jetë me mesazhe urimi dhe përkushtimi rreth bashkëpunimit dhe prioriteve që ka vendi në planin e legjislativit.

Gashi po ashtu gjatë ditës do takohet edhe me ambasadoren zvicerane, Veronik Ulman dhe koordinatoren e përhershme të OKB-së, Rosana Duxhak.(INA)

TË FUNDIT
11 minuta
Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot
23 minuta
VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje
1 orë
Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim
2 orë
Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër
2 orë
Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

ME TE LEXUARA

24 orë
Mickoski: Krenar Lloga kuadrot për drejtësi i kërkonte në Zajaz. Lloga ja si i përgjigjet
7 orë
Mos-deklarimi i pronës, Antikorrupsioni ndërpret mbi 20 procedura të zyrtarëve
1 ditë
Siljanovska Davkova takoi presidentin gjerman Frank-Walter Steinmeier
2 orë
“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup
24 orë
Apasievi kundër Arben Fetait për zëvendëskryeministër i Qeverisë
7 orë
Sot dhe nesër regjim i posaçëm komunikacioni në qendër të Shkupit

LEXO MË SHUMË

Kuvendi parlamenti maqedoni

Parlamenti me 5 nënkryetarë, 3 prej tyre u votuan sot

IMG_2957

VLEN: Skandaloze-Merko i “Listës Zezë Amerikane” fitoi edhe një bakshish nga BDI në ikje

fronti evropian vlen

Anketa e IPSOS: Fronti dhe VLEN me barazim

ere pluhuri

Pluhuri i shkretëtirës së Saharasë do të prekë Maqedoninë e Veriut sot dhe nesër

blerim bexheti

Bexheti: Asnjëherë nuk kemi ikur nga zgjedhjet

shkupi komunikacion

“Kjo është pafytyrësi” – Qytetarët të revoltuar me regjimin e posaçëm të komunikacionit në Shkup

Ministria-Arsimit

MASH: Është përgatitur ditari i ri elektronik, do të përdoret pasi të kalojë fazën e testimit

policia-714x420

Ndalohet një shtetas turk në “Deve Bair”, kapet me dokumente të falsifikuara

IMG_2950

Tani shkencat mjekësore mund ti kryeni edhe në universitetin e njohur si i Ramiz Merkos, lejen ia ka dhënë ministri në ikje i BDI-së

INFO

NA NDIQ