Ambasadorja e Suedisë, Ami Larson do të mbajë fjalim në seancë në Qeveri

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

07/03/2023

Me ftesë të kryeministrit Dimitar Kovaçevski, ambasadorja e Mbretërisë së Suedisë, Ami Larson Xhain do të drejtohet në fillim të seancës së Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, e cila duhet të mbahet sot.

Siç kumtuan nga shërbimi për shtyp i qeverisë, Larson Xhain para përfaqësuesve të Qeverisë do t’i referohet prioriteteve dhe ngjarjeve aktuale të presidencës suedeze me Këshillin e BE-së.

Për konkluzionet dhe vendimet nga seanca qeveritare, opinioni do të informohet pas përfundimit të seancës, theksojnë nga shërbimi për shtyp i qeverisë.

TË FUNDIT
5 minuta
Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij
7 minuta
Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime
9 minuta
Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer
47 minuta
Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”
10 orë
Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin "pro" BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër "ata janë të kapura"

ME TE LEXUARA

12 orë
Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu
1 ditë
Lajçaku thotë se është i gatshëm për takim të ri për dinarin në Bruksel
18 orë
Zejdi zbulon se çfarë janë podrumet e kuqe që i përmendi Ali Ahmeti
11 orë
Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar
1 ditë
Mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut, pasdite kushte për mot të ligë të shkurtër
18 orë
Ndryshimet kushtetuese, Kasami: Për vullnetin e VMRO-së, duhet ta pyesni VMRO-në
11 orë
“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit
23 orë
Rivotim në shtatë vendvotime në njësinë e pestë dhe të gjashtë zgjedhore të mërkurën

LEXO MË SHUMË

keshilli-gjyqesos-

Këshilli gjyqësor ia mori imunitetin gjykatësit suprem Georgiev dhe e miratoi paraburgimin të tij

zgjedhjet-maqedoni

Votojnë të sëmurët, personat të pafuqishëm dhe të burgosur para rivotimit të nesërm për zgjedhjet parlamentare në shtatë vendvotime

mexhiti izet

Mexhiti optimist: Mendoj se puna e kryeparlamentarit është e kryer

keshilli-gjyqesos-

Këshilli Gjyqësor me seancë urgjente në mesnatë, “për t’ia marrë imunitetin gjykatësit Naqe Georgiev”

IMG_2237

Sejdiu nga VLEN: Kur gjykatat vendosin “pro” BDI-së ishin të mira, kur vendosin kundër “ata janë të kapura”

Screenshot_2024-05-20-22-03-17-614_com.android.chrome-edit

“Na tha publikisht – e kam zgjedh Artanin, nuk e jap” – Mexhiti thotë se “rezultati në Çair është rezultat i budallakive” të Grubit

kastriot-rexhepi

Rexhepi: Kryetari i kuvendit duhet të jetë shqiptar

Mijallkov Sasho

Sasho Mijallkov të enjten lirohet nga burgu

izet mexhiti

Kritikat e Frontit Europian / Mexhiti: Ai që humb ka të drejtë të qajë dhe vajtojë

INFO

NA NDIQ