Ambasadorja e Ukrainës: Falënderoj autoritetet dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut për mbështetjen

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24/02/2022

Ambasadorja e Ukrainës në Shkup, Natalija Zadorozhnjuk ka falënderuar autoritetet dhe qytetarët e Maqedonisë së Veriut për mbështetjen ndaj Ukrainës pas agresionit rus, përcjell TV21. Ambasadorja Zadorozhnjuk tha se sulmet ruse po vazhdojnë , ndërkaq falënderoi Qeverinë për vendimin për të mbështetur sanksionet e BE-së ndaj Rusisë.

“Situata në Ukrainë është tejet e tensionuar. Po kryhet ofanzivë e përmasave të mëdha nga forcat e armatosura ruse nga të gjitha anët. Forcat ukrainase po i japin përgjigje agresorit. Në këtë kohë të vështirë për vendin tonë do të doja të falënderoj për mbështetjen e qartë dhe të vendosur për Ukrainën të presidentit të shtetit, kryetarit të Qeverisë, kryetarin e Kuvendit, Ministrinë e Punëve të Jashtme. E vlerësojmë përfshirjen e Maqedonisë së Veriut në sanksionet BE-së kundër Rusisë. Falënderoj të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut”, deklaroi Natalija Zadorozhnjuk, ambasadore e Ukrainës në Shkup.

Ambasadorja Zadorozhnjuk bëri thirrje që qytetarët dhe komuniteti i biznesit në RMV të ndihmojnë Ukrainën.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber

Ademi: Sot populli foli

Bilall Kasami

Kasami: Dalja e votuesve e lartë, po tregohet vendosmëri për ndryshim

vlen

VLEN: Në Likovë vjedhje masive të votave, mbushje dhe treni bullgar

MPB-policia-maqedonise

Arrestohen pesë persona, fotografuan fletëvotimet

kumanove hotel kristal

Mbyllet vendvotimi 1075 në Gjimnazin e Kumanovës

likov

Procesi në Likovë po zhvillohet pa pengesa. Fetai: Në zonat rurale fluksi më i madh është pas orës 15

Zgjedhje votime vota Maqedoni

KSHZ: 35.89 % votuan deri në ora 15:00

Screenshot_2024-04-24-16-05-49-430_com.facebook.katana-edit

Shefik Bajrami shkel rëndë urdhrat e Ministrisë së Brendhsme, nxjerr nga shtabi i SPB – Tetovë policët e deleguar për të qenë pjesë të shtabit

inbound2841859219809297168

MPB me detaje për disa parregullsi në vendvotime në Shtip dhe Shkup

INFO

NA NDIQ