Amir Rrahmani – Napoli, vjen lajmi i madh

Iliria News Agency
Iliria News Agency

6 Prill, 2023

Mbrojtësi Amir Rrahmani është afër nënshkrimit të kontratës së re me Napolin.
Këtë e ka bërë të ditur mediumi italian, Sky Italia.

Marrëveshja aktuale e lidh Rrahmanin me Napolin deri në fund të sezonit 2023/2024.

Lideri i Serisë A i ofroi mbrojtësit 29-vjeçar kosovar kontratë trevjeçare me mundësi vazhdimi edhe për një sezon.

Në total, Amir Rrahmani ka luajtur 87 ndeshje për Napolin, në të cilat ka shënuar shtatë gola dhe ka dhënë dy asistime. /G.D abcnews

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

armend alimi

Armend Alimin e kërkojnë klube ambicioze të Ligës së dytë!

futboll

Tragjike në Gjermani, sherri midis të rinjve i merr jetën futbollistit 15-vjeçar

benzema

Benzema bisedon sot me Real Madrid për të ardhmen e tij

zaneti

​Zanetti flet për mundësinë e nënshkrimit me Messin

sevilla

Sevillia fiton Europa League, Roma e Mourinhos bie pas penalltive

xhaka-zvicra

Çfarë thotë selektori i Zvicrës për Granit Xhakën?

manchester chelsea

Manchester United zyrtarizon marrëveshjen e re me mbrojtësin e krahut

messi

Messi i jep 10 ditë kohë Barcelonës

sylvinho

“Euro 2024”/ Ja kuqezinjtë e përzgjedhur nga trajneri Sylvinho për sfidat e qershorit

INFO

NA NDIQ