Amos Zaharia plas skandalin: Luizi manipulues, ja skema e mashtrimit që po përdor me Kiarën

Iliria News Agency
Iliria News Agency

7 Prill, 2023

Një nga personazhet më të përfolur të ‘Big Brother VIP’ këtë sezon ka qenë edhe aktori i mirënjohur Amos Zaharia.

I njohur për transparencën e tij, së fundmi Amos ka pranuar t`i përgjigjet pyetjeve të sikletshme të moderatores Ester Bylyku, në emisionin ‘Glamour Zone’ në Ora News.

Ndër të tjera, Amos ka përmendur edhe mosmarrëveshjet me Kiarën dhe Luizin.

Ester Bylyku: Cili nga banorët është më mashtruesi?

Amos Zaharia: Më duhet të përmend dy, Luizi dhe Maestro, sepse të dy kanë thënë gjëra të pavërteta për mua, dhe një ndër to ishin problemet me alkoolin, të cilat unë nuk i kam.

Ester Bylyku: Po banori më manipulues?

Amos Zaharia: Padyshim që Luizi.

Ester Bylyku: Ke deklaruar që Luizi ka hyrë për të fituar Big Brother dhe jo Kiarën, ndryshe nga fjalët që ai ka thënë. Luizi tha se nëse ai fiton Kiarën, ka fituar Big Brother. A i qëndron akoma këtyre fjalëve?

Amos Zaharia: Absolutisht po, dhe ai e ka treguar edhe vet që synimi i ti është të fitojë Big Brother. Është betuar kushedi sa herë që po fitova Kiarën nuk më intereson fare kjo lojë, është betuar që kur të dalë ajo, do të dalë edhe ai. Njeriu nuk është fjala, por është vepra. Njeriu kuptohet nga ajo që bën dhe jo nga ajo që thotë./ ‘Glamour Zone’ Ora News

Ndiq videon e emisionit:

 

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

borell vjosa osmani vucic macron scholz

Edhe Borrell kërkon zgjedhje: Nëse nuk zbatohen tri kërkesat, do të ketë pasoja serioze

biden rrezohet

VIDEO/ Rrëzohet në tribunë Presidenti i SHBA-së Joe Biden

kurti finer

Kurti merr një telefonatë nga Amerika. Ja çka u bisedua

vjosa osmani

Osmani tregon prapaskenat: E takova 10 minuta Vuçiqin, zakonisht ankohet e bërtet

scholz macron vjosa osmani

Macron: Javën e ardhshme presim vendime të qarta nga Kosova dhe Serbia

vucic vjosa osmani

Osmani takohet me Vuçiqin, thotë se nuk është i interesuar për zgjidhje e as për paqe

arben taravari ash

A ka pakënaqësi në ASH dhe “Grup të Zjarrit”, flet Taravari (VIDEO)

BLINKEN

Blinken nga Oslo kërkon shtensionim të menjëhershëm në veri

????????????????????????????????????

Antikorrupsioni: Përdorimi i flamurit evropian është korrupsion politik

INFO

NA NDIQ