Ana Çupeska: Mickoski nuk ka as guxim e as vizion, thjesht i ndjek recetat e vjetra të propagandës së VMRO-së

INA
INA

25 Gusht, 2023

Për momentin nuk e shoh nevojën për ndonjë takim liderësh, partitë politike duhet të mendojnë për të ardhmen evropiane të vendit. Kreu i opozitares VMRO-DPMNE bëhet edhe më qesharak me deklaratat e tij, thotë profesoresha universitare Ana Çupeska për “Frontline”, përcjell PRESSonline.al

“Kjo tashmë po bëhet pak e bezdisshme, nuk mund ta kuptoj se çfarë dëshiron apo çfarë ofron Mickoski. Është në rregull të jesh kundër amendamenteve kushtetuese… por është politikisht jo-korrekte dhe e papjekur t’i quash amendamente sipas “diktatit bullgar”, por ok…pastaj le të thotë sipas diktatit të kujt është dhe çfarë amendamente kushtetues është gati të pranojë, sepse ky është qëndrimi politik i BE-së dhe nuk do të ndryshojë…sidomos jo për MIRË për ne… mund të jetë vetëm për keq. A është Mickoski i gatshëm të marrë përsipër një përgjegjësi të tillë… Unë personalisht dyshoj. Nuk ka as guxim e as vizion, vetëm duke ndjekur recetat e vjetra propagandistike të VMRO-së, kafshatën e tregimeve për fëmijë të vegjël dhe gënjeshtarë me bisht. Çfarë e shqetëson Mickoskin në përmbajtjen e propozimit për ndryshime kushtetuese? As nuk i vret mendjen ndryshimet…thjesht nuk do të ishin nën diktat bullgar??? O Zot, çfarë ëndërr fëmijësh”, ka thënë Çupeska për “Frontline”, përcjell PRESSonline.al

Në këtë kontekst, shton ajo, nuk e shoh të nevojshme asnjë takim liderësh.

“Një bisedë kërkon arsye, ide, konstruktivitet dhe mbi të gjitha dëshirë për të gjetur një zgjidhje më të mirë për qytetarët dhe perspektivat e tyre, jo cila është zgjidhja që VMRO të fitojë zgjedhjet”, nënvizon ajo.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

policia-maqedonise-598x330

Aksident i rëndë në fshatin Kamjan. Një i vdekur i moshës 18 vjeçare dhe një i lënduar

Screenshot_2023-10-02-23-10-48-452-edit_com.android.chrome

Aliti: Ahmeti ka biseduar me Kovaçevskin për Ligjin e UÇK-së (video)

LSDM SDSM

LSDM: Nuk rritet çmimi i energjisë elektrike, nga dhjetori rikthehet tarifa e lirë ditore

bilall kasami

Kasami paralajmëron prurje të reja në Lëvizjen BESA: Bashkohuni në kalanë e shpresës dhe dinjitetit!

universiteti-i-tetoves-UT

Rreth dy mijë studentë të rinj i filluan studimet në njësitë akademike të Universitetit të Tetovës

arber ademi

Ademi: Opozita e bashkuara, zëdhënëse e VMRO-së!

Arbri 05

FNT SkupiFestival Shkup së shpejti do të fillon edicionin e tij të 17 të me radhë

fatos reka arjanit hoxha

Hoxha priti në takim ambasadorin e Fatos Reka

Llukman Hebibi

Hapja solemne e vitit të ri akademik në Fakultetin e Administrimit të Biznesit në Kumanovë

INFO

NA NDIQ