Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

Picture of ina-online
ina-online

28/05/2024

Ish-kryeministri Ramush Haradinaj ka thënë që ai e ka pritur Milan Radojçiqin zyrtarisht në takim dhe jo si njeri i qeverisë serbe, duke aluduar në kryeministrin Albin Kurti.

“Radojçiqi, Veselinoviqi, janë trajtu edhe prej qeverive të tjera, kur ka ardhur koha, e kur jam taku unë me Radojçiqin, ai ka qenë një Rakiq – si Kurti që ulej me të, po me kë është taku ai. Unë s’kam qenë i burgosur i Serbisë. Unë kam qenë sovran, tanë jetën time me pushkë në dorë ndaj serbëve, edhe kur jam taku me Radojçiqin nuk u taku dikush që u kanë i tyne, n’durt tyne”, ka thënë Haradinaj duke iu referuar Albin Kurtit.

Ndërkaq, Raci i është kundërpërgjigjur, duke thënë që mijëra shqiptarë kanë qenë në burgje të Serbisë, dhe se nuk bën të aludohet që edhe ata kanë qenë të rekrutuar.

“Zotëri Haradinaj, në burgje të Serbisë kanë qenë me mijëra shqiptarë, të lutem, madje dhe në burgun ma famëkeq të Goli Otokut. Edhe zoti Demaçi ka qenë në burg të Serbisë. A ka qenë?

“Është e rëndë, sepse edhe z. Adem Demaçi ka qenë në burg të Serbisë. Edhe gjyshërit tanë që kanë vuajt prej burgjeve të Serbisë. Tash me thanë që të gjithë janë të rekrutum prej Serbisë, a?”

“Është shumë e dhimbshme për njerëzit që prindërit, baballarët iu kanë vujtë prej burgjeve të Serbisë”.

TË FUNDIT
7 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
10 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
11 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
1 ditë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
1 ditë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

ME TE LEXUARA

1 ditë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
1 ditë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
1 ditë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
11 orë
Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë
10 orë
Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane
7 orë
Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri
2 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën
1 ditë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

LEXO MË SHUMË

william walker uoker kurti

Walker: Kosova është storie e suksesit për arritjet gjatë 25 vjetëve liri

besnik bislimi

Bislimi raporton sot në Komisionin për Integrime Evropiane

Hovenier

Hovenier: SHBA është krenare për rolin e rëndësishëm që luajti në Kosovë

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

GP0a63QXMAA1Wbq-e1718139986554-780x439-1

Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

Screenshot_2024-06-11-22-13-37-114_com.facebook.katana-edit

Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën

INFO

NA NDIQ