Analisti serb tregon kush është padroni i Radojçiqit

Picture of INA
INA

29/09/2023

Analisti politik serb, Ljubodrag Stojadinoviq,ka komentuar zhvillimet në Veri të Kosovës, në mediumin e pavarur “Peščanik”.

Ai ka thënë se, padroni i Radojçiqit është kryeministri serb, Aleksandar Vuçiq.

“Sundimtari e përqafoi kanakarin e tij Radoiçiqin, e qortoi rëndë, e falënderoi, u tha të gjithëve se trimi, shyqyr zotit, është shëndosh e mirë, se gjendet në Serbi dhe ia fali budallallëkun e dhunshëm e të përbashkët. Po lufton për çështjen serbe, e sidomos për të veten dhe të ‘gazdës’ (padronit). Ky është rrëfimi në sipërfaqe, se çka ndodh në terr, mbetet fshehtësi, si dhe ku gjendet ajo çështje. Faraoni serb i ka humbur të gjitha adutet edhe për vazhdimin e negociatave – e nëse do të ketë fare negociata: do të largohet duarthatë. Nuk ka më çka të marrë, as çka të refuzojë. Pas kalvarit në Banjskë së pari iu ankua (ambasadorit rus) Bocan-Harçenko”, është shprehur ai. (INA)

TË FUNDIT
12 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
13 orë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
16 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
18 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

ME TE LEXUARA

1 ditë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën
18 orë
“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë
16 orë
“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”
13 orë
Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari
12 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

LEXO MË SHUMË

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

Presidentja-Vjosa-Osmani-dhe-homogu-i-saj-nga-Shqiperia-Bajram-Begaj

“Kosova dhe Shqipëria, bashkë në ditë të vështira e në ditë të mira”

ushtari kfor

“Kjo ndryshoi jetën time” – ushtari i KFOR-it kujton momentin e hyrjes në Kosovë 25 vite më parë

GP0a63QXMAA1Wbq-e1718139986554-780x439-1

Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën

Screenshot_2024-06-11-22-13-37-114_com.facebook.katana-edit

Piloti i parë shqiptar i forcave ajrore amerikane: Me krenari e mbajë uniformën

Peter Stano

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian tregon se çfarë duhet të bëjë Kosova për heqjen e masave

Albin Kurti Shkup

Mbahet sot samiti “The Western Balkans 2024”

edi rama

Rama: Pa Rugovën nuk do të kishte UÇK, ai ishte jehona e armëve të tyre mbi Beograd

INFO

NA NDIQ