Ancelotti barazon rekordin e 2 trajnerëve

Picture of ina-online
ina-online

01/06/2024

Real Madrid vendos një rekord të ri në Champions League, duke fituar trofeun e 15-të të këtij kompeticioni, si asnjë skuadër tjetër deri më tani.

Ekipi i Ancelotti mposhti me rezultatin 0:2 Borusia Dortmundin në “Wembley” në një finale që rezultoi shumë e luftuar.

Ky ishte Champions-i i pestë individual për Ancelottin si trajner, të paktën dy më shumë se çdo trajner tjetër.

Asnjë trajner nuk e ka fituar më së shumti Champions-in se ai, me një ekip të vetëm, duke barazuar kështu Bob Paislej me Liverpulin dhe Zinedin Zidan me Realin, që kanë fituar nga 3 Champions, me një skuadër të vetme, ashtu si Ancelotti.

TË FUNDIT
2 orë
Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C
2 orë
Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D
4 orë
“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024
6 orë
Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”
6 orë
Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

ME TE LEXUARA

14 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
1 ditë
ESPN: Shqipëria, kundër të gjitha parashikimeve në “grupin e ferrit”
14 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
1 ditë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
12 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 ditë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën
11 orë
BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024
1 ditë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën

LEXO MË SHUMË

GQ8bv_LXUAA0z6y_sd

Danimarka ja del në Mynih, barazon pa gola me Serbinë dhe e lë të fundit në Grupin C

-900-0-1719338220xcover-2-869

Austria mposht Holandën dhe parakalon Francën, dramë në Grupin D

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

“Kemi 21 vite që punojmë, por…” – Tifozat Kuq e Zi me letër publike pasi Shqipëria u eliminua nga EURO2024

51e6cfb2-db42-4f5b-908a-6e30392d1032-600x360

Huliganët serbë përleshen me policinë gjermane – “Na provokoi një shqiptar”

sylvinjo silvinjo

Kuqezinjtë mbërrijnë në Rinas, Sylvinho: Në Gjermani kishte më shumë shqiptarë sesa gjermanë

kombetarja

Kombëtarja e Shqipërisë niset drejt Tiranës, arrijnë në Rinas në orën 15:00

tifozet kuq e zi

BBC: Tifozët e Shqipërisë bënë historinë në Euro2024

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

INFO

NA NDIQ