Ancelotti do të marrë vendimin e ‘sezonit’ në ditët në vijim

INA
INA

29/12/2023

Gjatë pushimit dimëror, Carlo Ancelotti do të jetë duke menduar për një vendim të madh taktik. Italiani u tha mediave se do të vendoste për portierin fillestar të Real Madridit për pjesën e mbetur të sezonit gjatë pushimit, që do të thotë se ai do të kishte marrë në konsideratë opsionet e tij ditët e fundit.

Kepa Arrizabalaga u nënshkrua si numri një pas lëndimit të Thibaut Courtois në gusht, dhe ai ishte i tillë deri në nëntor kur ai pësoi një dëmtim muskulor që e mbajti jashtë për një muaj.

Gjatë atij muaji, Andriy Lunin zëvendësoi me një efekt të madh dhe pa Ancelottin të qëndrojë me ukrainasin për dy ndeshjet e para që Kepa ishte në dispozicion.

Kepa filloi ndeshjen e fundit të Real Madridit të vitit 2023 kundër Alaves, kështu që të dy portierët ia kanë paraqitur rastin e tyre Ancelottit.Sipas mediumit El Partidazo de Cope, Ancelotti do të marrë vendimin e tij në ditët në vijim, përpara se të informojë të dy lojtarët.

Mund të thuhet me siguri se Lunin ka impresionuar më shumë gjatë paraqitjeve të tij, por Ancelotti ka folur rregullisht për Kepën në media gjatë sezonit të deritanishëm.

Do të thotë se është shumë e vështirë të zgjedhësh se kush do të zgjidhet si numër 1, por nuk ka dyshim se mund të jetë një vendim përcaktues i sezonit për Real Madridin. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ