Ancelotti flet për triumfin në finale, tregon vështirësitë për menaxhimin e top yjeve të skuadrës

Picture of ina-online
ina-online

02/06/2024

Carlo Ancelotti ka fituar për herë të pestë trofeun e Ligës së Kampionëve si trajner dhe hera e tretë që këtë e bënë me Real Madridin.

Don Carlo e fitoi dy herë edhe si trajner i Milanit, derisa ka dy trofe të Ligës së Kampionëve të fituar sa ishte futbollist aktiv.

Italiani ka thënë se ka qenë një lojë shumë e vështirë dhe se është i lumtur për këtë triumf në finalen e Ligës së Kampionëve.

“Duket si një ëndërr, por nuk është një ëndërr. Jam vërtet i lumtur. Është një lojë vërtet e vështirë si zakonisht, tha fillimisht Ancelotti.

64-vjeçari e pranon se në pjesën e parë ishin gjermanët që luajtën më mirë

“Ata luajtën më mirë në pjesën e parë, ne luajtëm më mirë në pjesën e dytë. Ne ishim në gjendje të fitonim dhe të shijonim një sezon fantastik. Jemi vërtet të lumtur që mund të fitojmë kupën”, vazhdoi tutje trajneri italian.

Ancelotti më pas vlerësoi atmosferën në klub dhe minimizoi vështirësinë e menaxhimit të një grupi kaq të talentuar lojtarësh.

“Historia dhe tradita e këtij klubi, cilësia e lojtarëve, klubi është një familje. Kemi një ambient fantastik. Atmosfera është shumë e mirë në dhomën e zhveshjes”.

“Më duhet të them faleminderit për klubin tim dhe gjithashtu lojtarët, nuk ka një ego të madhe, ata janë vërtet të përulur”.

“Nuk ishte e vështirë të menaxhosh këtë skuadër këtë sezon. Nuk e di se çfarë do të bëjmë, por me siguri nuk do të flemë”, tha Ancelotti pas finales së fituar.

TË FUNDIT
1 orë
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
4 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
13 orë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën
1 ditë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
7 orë
Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

kombetarja

Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

INFO

NA NDIQ