Ancelotti: Nuk e merituam humbjen ndaj Barcelonës, luajtëm më mirë

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

03/03/2023

Sipas Carlo Ancelottit, Real Madridi nuk e meritoi humbjen ndaj Barcelonës të enjten mbrëma.

Barça fitoi minimalisht 0:1 në ndeshjen që u zhvillua në stadiumin “Santiago Bernabeu”, transmeton Gazeta Express.

Kjo ishte ndeshja e parë gjysmëfinale në Kupën e Mbretit, teksa ndeshja e kthimit do të zhvillohet më 5 prill, në “Camp Nou”.

Megjithatë, Ancelotti beson se skuadra e tij nuk e meritoi humbjen, duke theksuar se “Los Blancos” bëri paraqitje më të mirë.

“Është një rezultat shumë i keq. Nuk ishte e merituar sepse luajtëm mirë nga ana jonë dhe me intensitet. Ne nuk e lejuam Barcelonën të luajë si të dojë, ata kanë pasur një bllokim shumë të ulët, ne kemi bërë shumë presion”, tha trajneri italian.

“Ishte e vështirë për të kërkuar një mundësi, por ata kanë një mbrojtje shumë të fortë. Ne futëm shumë në lojë, por pa sukses”, deklaroi Ancelotti. /Gazeta Express/

TË FUNDIT
7 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
8 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
8 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
8 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
8 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

ME TE LEXUARA

23 orë
Skuadra strugane me përforcim të radhës
8 orë
Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime
8 orë
Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024
8 orë
EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani
8 orë
Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?
7 orë
Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies
1 ditë
Morata vlerëson kuqezinjtë: Shqipëria ka cilësi si Kroacia
1 ditë
Trajneri i Portugalisë: Ronaldo është në formë për Europianin

LEXO MË SHUMË

belingam real madrid

Real Madridi synon Theo Hernandezin nëse dështon transferimi i Davies

CHelsea

Chelsea bën marrëveshje me Aston Villan, merr sulmuesin dhe jep mesfushorin?

euro 2024 gjermani

EURO 2024: Disa fakte për Kampionatin Evropian në Gjermani

Pep Guardiola

Guardiola: Këto janë shtetet favorite në EURO 2024

kombetarja-768x486

Kombëtarja “top”, asnjë kuqezi s’ka lëndime

struga trim lum

Skuadra strugane me përforcim të radhës

kombetarja ivan balliu

Mediet italiane zbulojnë lojtarin më të rëndësishëm te Shqipëria, Italia, Spanja dhe Kroacia

shqiperia euro 2024

Çka do të ndodhë nëse ekipet përfundojnë me pikë të njëjta në Euro 2024?

lewandowski-poloni

A do të mungojë Robert Lewandowski në Euro 2024?

INFO

NA NDIQ