Ancelotti: Nuk është ende momenti për Guler

INA
INA

06/11/2023

Real Madrid ka barazuar të dielën në mbrëmje me Rayo Vallecano, 0-0, në kuadër të xhiros së 12 të La Ligas spanjolle.

Pas ndeshjes, trajneri Carlo Ancelotti është pyetur për Arda Guler, duke thënë se ende nuk është momenti i tij.

“Nuk është momenti i duhur që ta inkuadrohet në lojë. Kemi folur dje, nuk ka nevojë të ngutemi. Sigurisht që Arda do të luajë së shpejti.”, tha Ancelotti.

18 vjeçari u transferua këtë verë nga Fenerbahce dhe ende nuk ka debutuar në gara me Real Madrid.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

hqim memedi

Ndërron jetë në moshën 70-vjeçare legjenda e futbollit tetovar Haqim Memedi

mirlind daku

Gol dhe fitore, Mirlind Daku merr vlerësimin e merituar

mourinho

Tifozët e Romës të dashuruar me Mourinhon: “Romanist për jetën”…

Jurgen Klopp

Jurgen Klopp tregon se si ndryshoi gjithë sistemin për ta përmbysur Crystal Palacen

Haaland

Guardiola befason për Haalandin

CHelsea

Endrick ishte afër transferimit tek Chelsea

kumulla

Rikthimi i Kumbullës në fushë, Mourinho jep detajet dhe datën

Shohei-Ohtani-1130x635

Në bejsboll nënshkruhet kontrata më e madhe në histori të sportit, Shohei Ohtani tejkalon yje si Leo Messi e LeBron James

aziz-salihu

Legjenda e boksit Aziz Salihu i lënë në harresë/ Askujt nuk i intereson a jam gjallë, për meritat që ja kam dhënë këtij shteti meritoj një kulm mbi kokë

INFO

NA NDIQ