Ancelotti paralajmëron Viniciusin pas polemikave

ina-online
ina-online

17/03/2024

Real Madridi ka vazhduar me fitore në La Liga, pasi ka triumfuar në udhëtim te Osasuna të shtunën në mesditë.

Carlo Ancelotti kërkoi që Vinicius Jr. të mësojë të menaxhojë më mirë presionin pas fitores 4-2 të së shtunës ndaj Osasuna.

Vinicius shënoi dy gola të shkëlqyer, por u ndëshkua me karton të verdhë në pjesën e parë, kartoni i tij i katërt radhazi. Ai do të humbasë ndeshjen e ardhshme kundër Athletic Bilbao.

Pas ndeshjes, Ançelotit iu kërkua të shpjegonte “dy fytyrat” e Vinicius. Ai tha: “Po flasim për një lojtar jashtëzakonisht vendimtar, i cili shënoi dy gola… dhe edhe me këtë, ai gjithmonë dëshiron më shumë”.

“Ai ka qenë efektiv në çdo lojë që ka bërë, me dhe pa top. Ai duhet të kontrollojë atmosferën dhe presionin nën të cilin është, po”.

“Ne të gjithë e dimë se ai është një lojtar shumë i rrezikshëm. Tifozët kundërshtarë e fishkëllenin, lojtarët kundërshtarë e godasin shumë, edhe pse mendoj se ishin korrekt, shumë, por brenda rregullave”.

“Ai mund dhe do të përmirësohet në këtë fushë sepse është i përulur, serioz dhe inteligjent”, deklaroi Ancelotti. /Telegrafi/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

berat-gjimshiti-djimshiti

“Moment krenarie për të gjithë ne” – Gjimshiti flet pasi eliminoi Liverpoolin me Atalantan e tij

XHAKA GRANIT

Granit Xhaka po çmend, as anglezët nuk e ndalen

fenerbahce

Fenerbahce eliminohet

salah

Liverpoolit nuk i bën punë fitorja, eliminohet nga Atalanta e Gjimshitit

kloop

Klopp: Krijuam 67 goditje në tre ndeshjet që nuk i fituam, e çuditshme

akil

Sot mbahet seanca dëgjimore për xhudistin Akil Gjakova – kërkohet paraburgimi i tij

edon-zhegrova

Dëmtohet Edon Zhegrova, ylli dardan humb sfidën ndaj Aston Villas

Anceloti

Ancelotti pas fitores ndaj Cityt: Të gjithë menduan se Reali kishte vdekur, por duhet të dini se Reali nuk vdes kurrë

Pep Guardiola

“ Nuk pendohem për asgjë”/ Guardiola uron Realin pas kualifikimit

INFO

NA NDIQ