Ancelotti për ndeshjen sot: Vendos shumë për pjesën tjetër të sezonit në La Liga

INA
INA

01/02/2024

Skuadra e Real Madridit luan sonte ndeshjen e mbetur të javës së 20-të në La Liga ndaj Getafes.

Trajneri italian, Carlo Ancelotti e cilëson këtë takim si shumë kurciale për pjesën tjetër të sezonit në La Liga dhe luftën për titull, shkruan Indeksonline

Në konferencë për media, Ancelotti tha se pret një ndeshje tejet të vështirë në stadiumin “Coliseum”.

“Do jetë një ndeshje kurciale për sezonin tonë në La Liga. Presim një ndeshje tejet të mirë, ekipi është gati. Unë e pëlqej lojën që është duke e bërë trajneri i Getafes, ata duken shumë të fortë”, u shpreh Ancelotti
Me fitore të mundshme sonte, Real Madridi merr kreun e tabelës. Momentalisht madrilenët gjenden në vendin e dytë me 54 pikë, një më pak se lideri Girona (55)./Indeksonline/
| Ancelotti: “Tomorrow’s game will be crucial for our season and La Liga. We expect a good game. The squad is ready.” pic.twitter.com/ZtwtE65Rr1
— Madrid Xtra (@MadridXtra) January 31, 2024

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

Pep Guardiola

“I jashtëzakonshëm” – Guardiola tregon lojtarin e Man United të cilin do të donte ta kishte në ekip

xherdan shaqiri

Shaqiri e nis për mrekulli sezonin e ri me Chicagon, momenti kur shënoi nga penalltia

seria-a

Yjet e Serie A që mund të largohen në verë shkaku i ofertave të mëdha

messi inter miami

Messi dhe Suarez dhurojnë spektakël me nga dy gola, Inter Miami me pesë yje përballë Orlandos

luis enrique enrike

Tjetër zëvendësim për Mbappe, Luis Enrique: Mësohuni!

INFO

NA NDIQ