Ancelotti planifikon të ndryshojë formacionin pas transferimeve

Picture of ina-online
ina-online

10/07/2023

Carlo Ancelotti synon të ndryshojë sistemin taktik te Real Madridi pas nënshkrimeve të Jude Bellingham dhe Arda Guler.

Ardhja e dy të rinjve do të thotë që Madridi tani ka tetë mesfushorë cilësorë që konkurrojnë për tre pozicione në mes të fushës.

Dhe strategu italian planifikon të kalojë në një formacion 4-4-2, raporton Relevo.

Nuk dihet se si do të dukej formacioni, por dyshohet se do të ishte forma ikonë e ‘diamantit’, e njohur edhe si 4-1-2-1-2.

Duke përdorur këtë strukturë, Ancelotti fitoi Ligën e Kampionëve në vitin 2003 me Milanin.

Është përdorur rrallë në pesëmbëdhjetë vitet e fundit, por tashmë ka një ndjenjë se Ancelotti do të përpiqet ta përdorë atë.

Më poshtë mund të shikoni se si do të dukej me skuadrën aktuale të ekipit të parë të Madridit. Zgjedhja padyshim do të varet nga forma dhe disponueshmëria.

TË FUNDIT
21 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
21 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
21 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

21 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
21 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
21 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ