Ancelotti shmang humbjen e El Clasicos

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20 Mars, 2023

Real Madrid humbi El Clasico-n ndaj Barcelonës në frymën e fundit të sfidës me golin e Kessie.

Edhe pse rezultati ishte negativ për “Los Blancos”, Ancelotti, në konferencën për shtyp foli duke “fryrë gjoksin”.

“Jam krenar për ekipin tim.

Jam i bindur që nëse vazhdojmë të luajmë kështu do të fitojmë një tjetër trofe. Barcelona është 12 pikë përpara sepse kanë qenë konstant gjatë sezonit.

Ne pagujmë formën e janarit pas Kupës së Botës që na rrëzoi shumë në renditje.

Tani po bëjmë mirë dhe mendoj se do ta përfundojmë këtë sezon mirë.

Goli i anuluar i Asensios? Nuk jam i sigurt nëse ishte pozicion jashtë loje. Nëse VAR thotë që është, atëherë kështu ka qenë”, është shprehur shkurtimisht Ancelotti.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

spalleti

Spalletti konfirmon largimin nga Napoli

Pochetino

Pochettino zyrtarizohet te Chelsea

skysports-carlo-ancelotti-press-conference_4291423

Ançeloti kërkon sulmues, Firminjo në listën e dëshirave

tuchel

Pak muaj pas emërimit, Tuchel mund të largohet nga Bayerni

mbappe

Mbappe s’ka në plan largimin nga PSG

granit-xhaka-arsenal-201819_f2gkr31w0tks1qdknw08xrhi5-1-600x360

Xhaka u jep lamtumirën tifozëve të Arsenalit

futboll

Përfundim i çuditshëm i kampionatit kosovar, rrjetet sociale “vlojnë” nga komentet

xhaka

Xhaka i pandalshëm në ndeshjen e tij të fundit për Arsenalin, realizon sërish

mesi-argentina

Messi theu rekordin e Ronaldos

INFO

NA NDIQ