Ancelotti shpjegon arsyen pse nuk e futi në lojë Arda Gulerin në ditëlindjen e tij

INA
INA

26/02/2024

Real Madridi ka marrë fitore shumë të rëndësishme në shtëpi përballë Sevillas me rezultat minimal 1-0.

Carlo Ancelotti ka shpjeguar arsyen pse ka lënë Arda Guler në stol gjatë fitores 1-0 të Real Madrid kundër Sevillas.

Guler u anashkalua vonë pasi Ancelotti kishte vendosur Dani Ceballos të futej nga banka rezervë dhe Ancelotti u pyet për këtë pas ndeshjes.

“Unë kisha një mendim para golit dhe ndryshova mendje pas golit dhe preferova të sjell një lojtar më mbrojtës siç është Ceballos”.

“Unë mendoj se ai e kupton shumë mirë dhe nëse nuk e kupton, është mirë”, tha trajneri italian i Real Madridit.

Guler, i cili festoi ditëlindjen e 19-të të dielën, dukej se do t’i jepej një shans i rrallë për të shfaqur talentin e tij. Me Madridin ende në kërkim të një fituesi shumë të rëndësishëm, ai u udhëzua të përgatitej për një hyrje të afërt në betejë.

Në momentin që turku ishte gati të dilte në fushë, ngërçi u thye. Pak minuta pas zëvendësimit të tij nga stoli, Luka Modric krijoi një moment magjie, duke drejtuar një goditje të mrekullueshme nga brenda shtyllës nga 20 metra.

Guler ka luajtur vetëm 25 minuta futboll në Real Madrid, e fundit e tij prej tre minutash kundër Rayo Vallecano

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ