Ancelotti sqaron se pse ia ngriti gishtin Rodrigos

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/01/2023

Real Madridi shmangu eliminimin nga Kupa e Mbretit duke fituar me një përmbysje të pabesueshme ndaj Villarealit. “Los Blancos” triumfuan me rezultatin 3-2 duke vazhduar rrugëtimin e tyre në këtë kompeticion.

Por një episod i veçantë ndodhi në minutën e 56′ të sfidës, kur braziliani Rodrigo u zëvendësua nga Marko Asensio. Ai doli i inatosur nga fusha e lojës për shkak të vendimit të trajnerit të tij Carlo Ancelotti.

Por në fund të duelit, italiani sqaroi për mediat se nuk ndodhi asgjë mes tyre: “Asgjë nuk ndodhi, thjesht i thashë që të mos harrojë të më përshëndetë kur të zëvendësohet”.
https://twitter.com/footballespana_?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Findeksonline.net%2Fancelotti-sqaron-se-pse-ia-ngriti-gishtin-rodrigos%2F

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

fenerbahce

Fenerbahce gjobitet me 115 mijë euro, trajneri pezullohet 60 ditë

barca

Koeman futet në debatin e Xavit dhe Enriques, tregon tre personat e vetëm që kanë ADN-në e Barcelonës

Zhegrova

Zhegrova nuk u vlerësua shumë, kjo ishte nota e tij mbrëmë ndaj Aston Villas

atalanta

Milani bie në “San Siro”, Atalanta dhe Gjimshiti shkëlqejnë ndaj Liverpoolit

INFO

NA NDIQ