Ancelotti: Ta mposhtësh Juventusin, duhet një mrekulli

0
DUBLIN, IRELAND - AUGUST 04: S.S.C Napoli manager Carlo Ancelotti during the international friendly game between Liverpool and Napoli at Aviva Stadium on August 4, 2018 in Dublin, Ireland. (Photo by Charles McQuillan/Getty Images)

Carlo Ancelotti ka thënë se ta mposhtësh këtë Juventus, ju duhet një mrekulli.

Carlo Ancelotti ka dhënë një intervistë për ‘La Gazettad dello Sport’, duke thënë se Juventus është skuadra më e mirë në Evropë aktualisht.

“Napoli ka një potencial të madh dhe shoh se mund të arrijmë shumë gjëra në këtë sezon”, tha fillimisht trajneri italian, përcjell “lajmi.net”.

“Ne kemi mesfushën më të mirë në Itali. Juventus i paarritshëm? Jo, Juve është shumë e fortë, por nuk janë të pakapshëm. Natyrisht, se ju duhet të besoni në mrekulli që t’i mposhtni ata”, ka shtuar Ancelotti. /Lajmi.net/