Ancelotti tregon se cilët lojtarë aktualë të Realit mund të bëhen trajnerë në të ardhmen

Picture of ina-online
ina-online

15/05/2024

Carlo Ancelotti është pyetur se cilët nga lojtarët e Real Madridit mund të bëhen trajnerë të mirë në të ardhmen.

Trajneri i Real Madridit doli para shtypit pasi klubi i tij festoi titullin spanjoll javën e kaluar dhe siguroi finalen e Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmund më 1 qershor në Londër.

Eksperti italian theksoi se do të kombinojë skuadrën në ndeshjet e mbetura të kampionatit vendas për të përgatitur skuadrën për finalen e Ligës së Kampionëve.

“Qëllimi është ta shohim finalen të kompletuar. Lojtarët që janë kthyer së fundmi dhe kanë nevojë për minuta, si Courtois dhe Militao, do t’i marrin ato minuta”, deklaroi Ancelotti.

Në fund të konferencës për shtyp, një nga gazetarët spanjollë e pyeti Ancelottin se cilët nga lojtarët e tij mund të punonin si trajner pas karrierës së tyre.

“Disa lojtarë kanë cilësitë që janë të nevojshme për një punë trajneri. Duke marrë parasysh se sa e vështirë është të jesh trajner sot, ka shumë lojtarë që nuk duan sepse ka shumë presion dhe përgjegjësi”.

“Carvajal, Nacho, Ceballos, Kroos, Modric… Të gjithë ata mund të jenë trajnerë”, shtoi më tej Ancelotti.

TË FUNDIT
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
12 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali
22 orë
Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin
21 orë
Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë
12 orë
“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian
6 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
1 ditë
​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë
1 ditë
Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

Jasir Asani

“Nuk është rastësi që kemi ardhur këtu”, Asani: Kam një ndjenjë që do të bëjmë gjëra të mëdha në Europian

Liga e Evropes Europa League

Finalja e Conference League/ Olympiacos-Fiorentina “luftë” për histori në Athinë

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri lë pas dëmtimin, i gatshëm për Evropianin

rodrygo

Rodrygo nuk e ka nijet largimin nga Reali

jasir asani

Jasir Asani, i vetmi shok skuadre që kujtohet për Cikalleshin!

mbappe

Mbape e thotë sërish: Jam i dashuruar pas Milanit

sokol cikaleshi

​Mbeti jashtë Euro 2024, Cikalleshi i jep fund karrierës me Kombëtaren e Shqipërisë

sokol cikaleshi

Mbeti jashtë listës për Euro 2024, Cikalleshi përcjell një mesazh

INFO

NA NDIQ